Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

8 listopada po raz piętnasty odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Wzięło w nim udział 360 zawodników z 29 z całej Polski oraz dwóch klubów z Czech. Tradycyjnie do walki stanęli też zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

W mocno obsadzonych kategoriach brylowały tym razem nasze zawodniczki. Pierwsze miejsca zdobyły : Michalina Chrobot młodziczka -65 kg, Joanna Małyszko juniorka +65 kg, Nadia Obuchowska dziewczęta + 45 kg, drugie miejsca : Julia Skwierczyńska kadetka -45 kg, Ewa Zarzycka młodziczka -65 kg, Karol Skłodowski dzieci młodsze -30 kg, Aleksandra Ufa kadetka -50 kg, trzecie miejsca : Karol Kuczyński junior -70 kg, Dominika Wojewódzka kadetka -45 kg, Konrad Szerszeń dzieci młodsz +35kg, Karolina Marczak juniorka -65 kg, czwarte miejsce Jan Bilwin kadet – 40 kg. Bardzo blisko podium byli Magda Baczewska i Aleksander Cydejko. W licznie obsadzonych kategoriach po wygranych walach w eliminacjach uplasowali się tuż za miejscami medalowymi.

Turniej należy zaliczyć do bardzo owocnych, gdyż przy tak silnej konkurencji i poziomie zawodników OKKK zajął 8 miejsce drużynowo. Podczas turnieju sensei Radosław Grabowski był tradycyjnie w składzie sędziowskim i sędziował walki zawodników zaawansowanych. Za drużynę odpowiadał sensei Tomasz Marcjaniak a pomagała mu sempai Maria Jasko i Maciej Laskowski.

Organizatorem zawodów był KSW Bushi oraz sensei Paweł Juszczyk 4 dan.