Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

11 maja 2019 roku w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się jubileuszowy, XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

Jak na jubileusz przystało w zawodach wzięła udział absolutnie rekordowa liczba 500 zawodników z 40 klubów. Blisko stu z nich przyjechało do Józefowa z Łotwy i Rosji. Turniej otworzył Burmistrz Józefowa Marek Banaszek a w ceremonii otwarcia uczestniczyli licznie przybyli przedstawiciele lokalnych samorządów.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało na tych prestiżowych zawodach trzydziestu zawodników. Siedemnastu z nich wywalczyło puchary, ośmiu ostrowskich karateków walczyło w finałach. Po złoto sięgnęli:  Weronika Kempista – juniorka młodsza oraz Damian Cymerman – kat. dzieci.  Srebro  wywalczyli : Julia Skwierczyńska – seniorka, Magda Baczewska – juniorka,  Ewa Pasek – juniorka młodsza, Wiktoria Pędzich – młodziczka, Julia Parafińska – młodziczka, Bartłomiej Ziętara – młodzik. Trzecie miejsca wywalczyli : Bartłomiej Pyśk – senior, Kacper Pyśk – junior, Kinga Sokołowska – juniorka młodsza, Eliza Wyszyńska – młodziczka, Eryk Frączyk – młodzik, Wiktoria Pisarek – młodziczka,  Amelia Chylińska – kadetka, Bartłomiej Wyszyński – kadet, Tomasz Galczinskij – dzieci. Kliku zawodników stoczyło bardzo dobre walki jednak z uwagi na licznie obsadzone kategorie nie zdołali przebić się do miejsc pucharowych. Między innymi – Tomasz Parafiński – dwie zwycięskie walki i porażka w ósemce, czy Przemysław Wielądek – walka przegrana po trzech dogrywkach.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai ostatecznie uplasował się na 5 miejscu wśród  40 startujących klubów z całej Polski.  Impreza była bardzo dobrze przygotowana i posiadała świetną oprawę. Organizatorem XX jubileuszowego turnieju w Józefowie  był KSW Bushi i shihan Paweł Juszczyk.

Zawodnikami  opiekowali się sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak. Sensei Grabowski był również sędzią podczas zawodów.