Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

6 października 2018 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai wraz z Urzędem Miasta Sieradz i Sieradzkim MOSiR-em. W Turnieju wystąpiło 280 zawodników z ponad 30 klubów oraz Niemiec, Czech i Rosji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent miasta Sieradz Paweł Osiewała, wraz z shihan Andrzejem Drewniakiem .

Nasz klub reprezentowało 9 zawodników.  Czworo z nich stanęło na podium. Michalina Chrobot  wywalczyła złoto w kategorii seniorek , Magda Baczewska  również sięgnęła po złoto w kategorii juniorek.  Brąz wywalczyli Ewa pasek w kategorii juniorek młodszych oraz Aleksander Cydejko – młodzik.

Wiktoria Pędzich- młodziczka, ładnie wygrała pierwszą walkę, jednak uległa w walce o wejście o półfinału. Kacper Dzierżanowski , Wiktoria Pisarek i Filip Pasek niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników już w pierwszych pojedynkach.

W kata wystartowały Wiktoria Pędzich i Daria Siwiak . Obie zawodniczki po pierwszej turze uplasowały się w połowie stawki. Wiktoria był 15 na 31 zawodniczek a Daria Siwiak 9 na 20 zawodniczek.

Podczas zawodów sędzią i opiekunem zawodników OKKK był sensei Radosław Grabowski.