Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Podczas rozegranego 12 grudnia Pucharu Polski Juniorów i Seniorów wystartowali  również nasi zawodnicy.  Mikołaj Radgowski w kategorii juniorów, Ewa Zarzycka – juniorka, Julia Skwierczyńska – młodziczka, Maciej Grabowski- młodzik. W ostatnich  w tym roku zawodach Polskiego Związku Karate  tylko Mikołaj Radgowski  stanął na podium zdobywając brązowy medal. Ewa Zarzycka po dogrywce przegrała walkę o wejście do półfinału.  Julia Skwierczyńska natomiast gładko wygrała pierwszą walkę  z zawodniczką z Wrocławia, natomiast po walce o wejście do półfinału możemy czuć niedosyt , gdyż po źle prowadzonej przez sędziów walce został ogłoszony werdykt na niekorzyść naszej zawodniczki. Cóż, czasami zawodnicy nie mają wpływu na werdykt, a rozstrzygają za nich sędziowie. Wszyscy nasi zawodnicy startowali również w kata. Najwyżej uplasował się Mikołaj Radgowski  przechodząc do tury finałowej i zajmując V miejsce.  Julia Skwierczyńska w pierwszej turze zajęła 12 miejsc na 23 startujące zawodniczki, a Maciej Grabowski, debiutujący na zawodach tej rangi – 11 miejsce na 36 zawodników. Ewa Zarzycka również otrzymała przyzwoite noty za wykonanie kata.

Mankamentem zawodów była kiepska organizacja imprezy . Wiele błędów  było podczas weryfikacji zawodników, wielu sędziów prezentowało niskie standardy co skutkowało kontrowersyjnymi werdyktami, nie tylko w przypadku naszej zawodniczki. W dniu zawodów na hali panował chaos. Impreza wysokiej rangi mogła być rozegrana w bardziej reprezentacyjnych warunkach.

edynie poziom sportowy pozostał na wysokim poziomie.