Ceremonia wręczenia czarnych pasów.

W dojo Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai miała miejsce niecodzienna uroczystość.  Odbyła się ceremonia wręczenia czarnych pasów mistrzowskich . OKKK od dwóch lat jest zrzeszony w International Karate Alliance KyokushinRyu, której przewodniczy legendarny  kancho Peter Chong  9 Dan.

Zaszczyt noszenia czarnego pasa przypadł  Maciejowi Grabowskiemu z Ostrowi Mazowieckiej,  oraz Łukaszowi Pierścieniakowi  i Marcinowi Pieńkowskiemu z Warszawy.  Wręczenia  dokonywał shihan Jan Gruba 6 Dan z Warszawy oraz sensei  Radosław Grabowski 4 Dan i sensei Tomasz Marcjaniak  2 Dan z Ostrowi Mazowieckiej. Gościem był sensei  Dariusz Grala  1 Dan.  W uroczystości wzięli również  udział sempai  z Warszawskiego Klubu Karate oraz z Ostrowskiego KKK.

Założenie czarnego pasa w karate to otwarcie nowego etapu na drodze. Czarny pas to zaszczyt ale również obowiązek wzmożonego treningu i poświęcenia.  Tradycją  jest , że czarny pas może otrzymać osoba pełnoletnia, po wieloletnim, wyczerpującym treningu i przejściu całościowego  ciężkiego egzaminu zakończonego walkami.  Nie zdarza się to zbyt często więc tym bardziej cieszymy się, że mamy kolejny mistrzowski pas w OKKK.  Maciej Grabowski  na pierwszy trening trafił w wieku 5 lat i nieprzerwanie  doskonali się w karate kyokushin już 15 lat.  Jest świetnym zawodnikiem w kata, które wymaga wielkiej doskonałości technicznej.

Egzaminy na stopnie dan odbyły się podczas letnich obozów  szkoleniowych  jednak trzeba było trochę poczekać na przygotowanie i przesłanie imiennych czarnych pasów oraz certyfikatów  przez Honbu IKA Kyokushinryu.

Podczas tej uroczystości świętowaliśmy również  zdobycie tytułu Mistrzyni Polski przez naszą zawodniczkę Michalinę Chrobot.

Ważnym elementem ceremonii był wspólny trening , który poprowadził shihan J. Gruba.