Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin istnieje ju偶 prawie 35 lat !

Kyokushin Karate w Ostrowi Mazowieckiej, 1981-2006

Historia Karate w Ostrowi zaczyna si臋 w 1981 roku. Wtedy to treningi w naszym mie艣cie zacz膮艂 prowadzi膰 instruktor z Ostro艂臋ki. Trwa艂o to jednak tylko kilka miesi臋cy. Nowo utworzona sekcja Karate Kyokushinkai dzia艂aj膮ca jako ognisko statutowe TKKF by艂a prowadzona przez sempai Romana Bogackiego 4 kyu. By艂 to okres wielkiego zainteresowania sztukami walki i sala w Liceum Ekonomicznym , a p贸藕niej w Liceum Og贸lnokszta艂c膮cym p臋ka艂a w szwach. Nie by艂o chyba w tym czasie w Ostrowi ch艂opaka kt贸ry by nie spr贸bowa艂 swoich si艂 na karate. W 1986 roku sekcj臋 przej膮艂 sempai Janusz Go艂膮b 6 kyu. Sempai Bogacki pracowa艂 ju偶 w tym czasie w Warszawie i tylko sporadycznie pojawia艂 si臋 na treningach. Sempai Go艂膮b prowadzi艂 treningi do roku 1996.

W 1996 roku utworzono na bazie ogniska TKKF Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai. Jednak 87 O艣rodek Karate Kyokushinkai mia艂 ju偶 w tym czasie 15-letni膮 histori臋.

W 1997 prezesem OKKK zosta艂 sempai Rados艂aw Grabowski 2 kyu, wraz z sempai Tomaszem Marcjaniakiem , wtedy 3 kyu, zacz臋li prowadzi膰 zaj臋cia w Szkole Podst. Nr 2 oraz Szkole Podst. Nr 3.
Pocz膮tek tego etapu historii by艂 trudny dla Klubu. Bum na karate min膮艂 , r贸wnie偶 konkurencja w postaci powstaj膮cych jak grzyby po deszczu konkurencyjnych sekcjach聽 sprawi艂y , 偶e Klub boryka艂 si臋 z wieloma problemami.

Sytuacja zacz臋艂a jednak powoli si臋 zmienia膰. Systematyczna praca nad organizacj膮 Klubu, konsekwencja i nieustaj膮cy zapa艂 do pracy聽 zaowocowa艂y wzrostem liczby 膰wicz膮cych. W kolejnych latach wsp贸艂praca z MOSiR oraz Urz臋dem Miasta pozwoli艂a na zakup sprz臋tu treningowego a w szczeg贸lno艣ci profesjonalnej maty 鈥瀟atami鈥. Klub organizowa艂 zawody i turnieje, zawodnicy startowali z powodzeniem na zawodach i zaczynali wygrywa膰. Powsta艂a filia Klubu w Broku oraz w Wyszkowie

W 2005 roku Rados艂aw Grabowski zda艂 egzamin na 1 DAN, Tomasz Marcjaniak na 1 Kyu. R贸wnie偶 inne osoby zda艂y na wysokie stopnie: Tomasz Marczyk i 艁ukasz Ptak na 2 kyu. Nast臋pnie w w 2007 roku T. Marcjaniak pomy艣lnie przeszed艂 egzamin na 1 DAN a w 2008 roku sensei R. Grabowski podczas Wschodnioeuropejskiego Obozu w Krakowie zda艂 na 2 DAN. W 2015 roku sensei R.Grabowki zda艂 na 3 Dan , a sempai Tomasz Marczyk na 1 Dan.

Klub jest cz艂onkiem Polskiego Zwi膮zku Karate oraz Okr臋gowego Zwi膮zku Karate. Instruktorzy regularnie bior膮 udzia艂 szkoleniach i zgrupowaniach.

Przez 35 lat istnienia Kyokushin w Ostrowi przez nasze sale treningowe przewin臋艂o si臋 by膰 mo偶e kilka tysi臋cy os贸b. Cieszy nas fakt, ze niekt贸re z nich po latach wracaj膮 do naszego dojo. Powodem do dumy jest dla nas to, 偶e przyprowadzaj膮 do nas swoje dzieci. 艢wiadczy to o naszym profesjonalizmie oraz o wielkim zaufaniu jakim jeste艣my obdarzeni w艣r贸d ostrowiak贸w i kt贸rego jak dot膮d nie zawiedli艣my. Przed nami wiele nowych wyzwa艅 , kt贸re zamierzamy podj膮膰. Osu!