Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin istnieje już prawie 35 lat !

Kyokushin Karate w Ostrowi Mazowieckiej, 1981-2006

Historia Karate w Ostrowi zaczyna się w 1981 roku. Wtedy to treningi w naszym mieście zaczął prowadzić instruktor z Ostrołęki. Trwało to jednak tylko kilka miesięcy. Nowo utworzona sekcja Karate Kyokushinkai działająca jako ognisko statutowe TKKF była prowadzona przez sempai Romana Bogackiego 4 kyu. Był to okres wielkiego zainteresowania sztukami walki i sala w Liceum Ekonomicznym , a później w Liceum Ogólnokształcącym pękała w szwach. Nie było chyba w tym czasie w Ostrowi chłopaka który by nie spróbował swoich sił na karate. W 1986 roku sekcję przejął sempai Janusz Gołąb 6 kyu. Sempai Bogacki pracował już w tym czasie w Warszawie i tylko sporadycznie pojawiał się na treningach. Sempai Gołąb prowadził treningi do roku 1996.

W 1996 roku utworzono na bazie ogniska TKKF Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai. Jednak 87 Ośrodek Karate Kyokushinkai miał już w tym czasie 15-letnią historię.

W 1997 prezesem OKKK został sempai Radosław Grabowski 2 kyu, wraz z sempai Tomaszem Marcjaniakiem , wtedy 3 kyu, zaczęli prowadzić zajęcia w Szkole Podst. Nr 2 oraz Szkole Podst. Nr 3.
Początek tego etapu historii był trudny dla Klubu. Bum na karate minął , również konkurencja w postaci powstających jak grzyby po deszczu konkurencyjnych sekcjach  sprawiły , że Klub borykał się z wieloma problemami.

Sytuacja zaczęła jednak powoli się zmieniać. Systematyczna praca nad organizacją Klubu, konsekwencja i nieustający zapał do pracy  zaowocowały wzrostem liczby ćwiczących. W kolejnych latach współpraca z MOSiR oraz Urzędem Miasta pozwoliła na zakup sprzętu treningowego a w szczególności profesjonalnej maty „tatami”. Klub organizował zawody i turnieje, zawodnicy startowali z powodzeniem na zawodach i zaczynali wygrywać. Powstała filia Klubu w Broku oraz w Wyszkowie

W 2005 roku Radosław Grabowski zdał egzamin na 1 DAN, Tomasz Marcjaniak na 1 Kyu. Również inne osoby zdały na wysokie stopnie: Tomasz Marczyk i Łukasz Ptak na 2 kyu. Następnie w w 2007 roku T. Marcjaniak pomyślnie przeszedł egzamin na 1 DAN a w 2008 roku sensei R. Grabowski podczas Wschodnioeuropejskiego Obozu w Krakowie zdał na 2 DAN. W 2015 roku sensei R.Grabowki zdał na 3 Dan , a sempai Tomasz Marczyk na 1 Dan.

Klub jest członkiem Polskiego Związku Karate oraz Okręgowego Związku Karate. Instruktorzy regularnie biorą udział szkoleniach i zgrupowaniach.

Przez 35 lat istnienia Kyokushin w Ostrowi przez nasze sale treningowe przewinęło się być może kilka tysięcy osób. Cieszy nas fakt, ze niektóre z nich po latach wracają do naszego dojo. Powodem do dumy jest dla nas to, że przyprowadzają do nas swoje dzieci. Świadczy to o naszym profesjonalizmie oraz o wielkim zaufaniu jakim jesteśmy obdarzeni wśród ostrowiaków i którego jak dotąd nie zawiedliśmy. Przed nami wiele nowych wyzwań , które zamierzamy podjąć. Osu!