Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzików odbyły się  w cieniu walki z koronawirusem.  Mimo tego zawody zgromadziły 360 zawodników z 42 klubów z 4 województw północno-wschodniej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 7 zawodników i wywalczyli  4 wysokie miejsca na podium.  Bardzo dobrze spisali się zawodnicy w technicznej konkurencji kata. Ewa Pasek  w kategorii juniorek  zajęła drugie miejsce  spośród osiemnastu zawodniczek. Podobnie Bartosz Równy w kategorii juniorów młodszych.  Obydwoje zawodników  po pierwszej turze zajęli trzecie miejsca a podczas tury finałowej  wywalczyli  drugie miejsca.

Bardzo dobry występ zaliczyli z kolei zawodnicy w kumite.  W bardzo licznych kategoriach młodzików  Tomasz Parafiński  wywalczył   drugie miejsce  a Kacper Podbielski stanął na podium na 3 miejscu. Obydwaj w drodze na podium stoczyli po 3 walki.  Pozostali zawodnicy  również stoczyli dobre pojedynki  jednak nie stanęli na podium.  Ewa Pasek w kumite seniorek zajęła szóste miejsce, Filip Pasek w kumite juniorów młodszych – siódmy obydwoje zawodnicy walczyli z dogrywkami.  Kacper Frączyk – junior młodszy po wyrównanej walce również  z dogrywką przegrał awans do ósemki.

Poziom  sportowy zawodów stał na bardzo wysokim poziomie a medale wywalczone zostały przez naszych zawodników  w najliczniej obsadzonych kategoriach.

Podczas  zawodów zarówno sensei Radosław Grabowski jak i sensei Tomasz Marcjaniak  opiekowali się zawodnikami  i sekundowali podczas walk.