Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego  oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę 13 marca w Dobrym Mieście nasi zawodnicy zdobyli 4 medale.  Klub reprezentowali: seniorka Maria Jasko, junior Maciej Grabowski, młodzicy Jan Bilwin , Julia Skwierczyńska i Dominika Wojewódzka. Maria zajęła pierwsze miejsce w kategorii jeniorek + 65 kg, Janek Bilwin w kategorii młodzików -50 kg  zajął II miejsce, Dominika i Julia w kumite młodziczek -50 kg wywalczyły trzecie miejsca. W kata Maciek Grabowski niestety nie przebił się do drugiej tury. Rocznikowo junior jednak urodzony w grudniu  musiał uznać wyższość starszych i bardziej doświadczonych rywali. Z kolei Julia Skwierczyńska zajęła 6 miejsce , a Dominika Wojewódzka 8 miejsce w kata młodziczek. Zawody stały na wyjątkowo wysokim poziomie. Od kilku lat Makroregion Wschodni jest najmocniejszy w kraju i każdy medal wywalczony na tej imprezie ma swoją wartość. Poza tym jest to oficjalny turniej PZKarate podczas którego kluby walczą o punkty w rankingu ogólnopolskim w rywalizacji dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział  250 zawodników z 35 klubów. podczas zawodów sensei Radek Grabowski sędziował  walki i kata młodzików oraz finały juniorów. Sensei Tomek Marcjaniak opiekował się zawodnikami.