Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Bardzo udany start zaliczyli nasi zawodnicy w Dębicy. Organizacja WKB po raz piąty zorganizowała Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Zawody odbywały się w pełnych japońskich przepisach, czyli w najbardziej wymagającej formule karate pełnokontaktowego.  Poziom zawodów był bardzo wysoki a liczba zawodników sięgnęła 670 .  Przybyli reprezentanci  17 europejskich państw reprezentujący około dziesięciu organizacji kyokushin, których przepisy walki są oparte na japońskich zasadach pełnokontaktowego karate kyokushin.

Pierwsze rozegrane zostały konkurencje kata. Nasz reprezentant Maciej Grabowski  bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej turze i przeszedł do półfinału. W półfinale podwyższył swoje noty zajmując  5 miejsce i przegrywając zaledwie o 0,1 punktu z zawodnikiem Węgier walkę o wejście do ścisłej czwórki. W kategorii kata seniorów wystartowało 20 zawodników z Polski , Ukrainy, Węgier, Hiszpanii, Rumunii, Niemiec, Szwajcarii i Turcji. Poziom zawodników był bardzo wysoki.

W konkurencji kumite wystartowało pozostałych 8  naszych zawodników.  Niestety w pierwszych walkach w zaciętych pojedynkach odpadli Adam Kwasiborski, Laura Wielądek, Weronika Kempista i Kacper Podbielski.

Walki eliminacyjne wygrali Przemysław  Wielądek , Damian Cymerman, Aleksander Cydejko i Michalina Chrobot. Niestety Przemek  ostatecznie zajął  7 miejsce , a więcej szczęścia mieli Aleksander Cydejko i Damian Cymerman.  Oni weszli do półfinałów zajmując  w swoich kategoriach 3 miejsca.

W  najbardziej prestiżowej kategorii seniorów wystartował nasza bardzo doświadczona zawodniczka Michalina Chrobot. W eliminacjach pokonała  trzy rywalki kończąc walki przed czasem, a w finale poprzez wskazanie sędziów wygrała całą kategorię seniorek -65 kg.

Z Mistrzostw Europy w Dębicy przywozimy 3 piękne trofea w tym tytuł Mistrzyni Europy !!!

Podczas zawodów  Sensei Radosław Grabowski  sędziował  kata  młodzików  oraz walki juniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak opiekował się zawodnikami  i pełnił funkcję sekundanta.

To był bardzo owocny chociaż emocjonujący weekend .