Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Komplet medali na Mistrzostwach Europy dla zawodników OKKK

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się w Łańcucie w dniach 19-20 maja 2018. Ostrowski Klub Karate reprezentowało 6 zawodników i zawodniczek. Troje z nich stanęło na podium. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym oraz sportowym.

Złoto wywalczyła młodziczka Ewa Pasek, 12-13 lat -50kg. Bardzo efektowne walki z nieoczekiwanymi zwrotami akcji  doprowadziły tę młodziutką debiutantkę  na międzynarodowym turnieju do  zwycięstwa w swojej kategorii. Ewa pokonała  w drodze po złoto dwie zawodniczki z Ukrainy oraz Węgierkę.

Srebro  wywalczył Maciej Grabowski, junior 16-17 lat,  w konkurencji kata juniorów. Był jedynym Polakiem  w tej kategorii. W dwóch pierwszych turach  uplasował się na drugiej pozycji wykonując Tsuki-no-kata oraz Saiha-kata. W finale rywalizował już tylko z zawodnikiem z Węgier. Maciej wykonał swoje ulubione i najbardziej dopracowane kata Geksai-sho  jednak sędziowie stosunkiem głosów 3:1  uznali wyższość  Węgra. Maciej w tym roku wywalczył  już I miejsce na Makroregionie Wschodnim w Zamościu oraz II miejsce na Pucharze Polski we Wrocławiu.

Trzecie miejsce wywalczyła Magda Baczewska, juniorka 16-17 lat -50 kg. Gładko wygrała pierwszą walkę z zawodniczką z Polski i weszła do półfinału. Tu jednak czekała na nią rewelacyjna zawodniczka z Ukrainy . Niestety Magda musiała uznać wyższość Ukrainki, która ostatecznie zwyciężyła całą kategorię. Magda już kilkakrotnie stawała na podium Mistrzostw Europy i jest doświadczoną zawodniczką.

W tej samej kategorii  co Magda Baczewska  startowała  również Julia Skwierczyńska, juniorka 16-17 lat -50 kg . Ta zawodniczka również stawała wcześniej  na podium Mistrzostw Europy. W wyniku losowania musiał walczyć o wejście do ósemki. Pierwszą walkę musiała stoczyć z zawodniczką z Izraela i była to walka zwycięska. Julia już na początku  wykonała celne kopnięcie, które dało jej wazari i dominował już do końca walki. Niestety w kolejnej walce przypadło jej walczyć z przedstawicielką Grecji, która górowała nad Julią warunkami fizycznymi. Greczynka wygrała tę walkę jednak nie jednogłośni. Dwóch sędziów skazało na dogrywkę a pozostali na Greczynkę. Sędzia maty przyznał zwycięstwo zawodniczce z Grecji.

Aleksander Cydejko,  młodzik 10-11 lat -40kg, z kolei trafił na mistrza Europy  z 2017 roku i mimo bohaterskiej walki nie zdołał go pokonać. Podobnie  było w przypadku Wiktorii Pędzich, 12-13 lat -40 kg. Obydwoje zawodników debiutowało na imprezie tak wysokiej rangi i ich walki  wskazują, że jeszcze o nich kiedyś usłyszymy.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował zarówno kata jak i kumite.

W zawodach wzięło 580 zawodników z 18 państw : Austrii, Armenii, Białorusi, Francji, Grecji, Hiszpanii,  Izraela,  Kazachstanu, Niemiec, Węgier, Litwy, Łotwy, Rosji, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Polski oraz gościnnie z Chile.

Zapraszamy do galerii  🙂