Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Mistrzostwa Europy w Sosnowcu – srebro i brąz w juniorach, czwarte miejsce w open seniorek. !!! Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai odnosi kolejne sukcesy !!!

Podczas Mistrzostw Europy w Sosnowcu trójka naszych zawodników potwierdziła swój europejski poziom. Michalina Chrobot ( młodzik -50 kg )ponownie pokazała swojego ducha walki pokonując po drodze zawodniczki z Polski i Rosji a w finale ulegając doskonale przygotowanej zawodniczce z Ukrainy. Mikołaj Radgowski ( junior -75 kg) w bardzo dobrym stylu pokonał m.in zawodnika z Niemiec jednak w półfinale przegrał ze starszym i bardziej doświadczonym Węgrem , który wygrał całą kategorię . Ostatecznie zajął w pełni zasłużone trzecie miejsce. Maria Jasko, seniorka startująca w kategorii open, stoczyła walki z Węgierką , Polką i Ukrainką. Niestety Przegrana z Ukrainką , Marią Bilą spowodowała, że pozostała na czwartym miejscu. Ukrainka ostatecznie zwyciężyła kategorię open kobiet i została najlepszą zawodniczką wśród kobiet. Był to dla naszej zawodniczki bardzo ciężki start z powodu trapiących ją kilka tygodni wcześniej kontuzji. Maria udowodniła ostatnimi swoimi wynikami, że pozostaje w ścisłej czołówce zawodniczek w Europie. Podczas turnieju rozegrano również konkurencję tamashiwari ( rozbijania desek) . Nasza zawodniczka osiągnęła 3 pozycję rozbijając 10 desek czterema technikami.

Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Było to zasługą shihan Eugeniusza Dadzibuga z Sosnowca. Na uwagą zasługują piękne puchary i niepowtarzalne, specjalnie zaprojektowane na tą imprezę medale. Zawody odbyły sie w dniach 28-29-30 listopada 2014 i wzięło w nich udział blisko 300 zawodników z 18 państw. Ostrowskim akcentem tych europejskich zawodów było zapewnienie desek do rozbijania, które pojechały do Sosnowca przygotowane przez nasz Klub.

Przez ostatnie tygodnie zawodnicy bardzo intensywnie trenowali pod okiem senseia Radosława Grabowskiego i Tomasza Marcjaniak. W najintensywniejszym okresie treningi odbywały dwa razy dziennie , wcześnie rano i wieczorem. Jak widać ciężka praca kolejny raz opłaciła się.