Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego – 4 medale !!!

W minioną niedzielę , 10 marca, odbyły się bardzo ważne zawody  – Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. Zawody gromadziły blisko pół tysiąca zawodników z 47 klubów z Mazowsza, Podlasia, Warmińsko-Mazurskiego i Lubelskiego. Zawody bardzo licznie i silnie obsadzone ze względu na fakt, że obecnie nasz makroregion a w szczególności  okręg mazowiecki są najmocniejsze w Polsce.  Prawie we wszystkich kategoriach liczba zawodników oscylowała w okolicy 20 co sprawiało, że aby przedostać się do strefy medalowej trzeba było stoczyć 2-3 zwycięskie walki.

Najbliżej złota znalazły się Julia Skwierczyńska- juniorka  i Michalina Chrobot- seniorka.  Julia w półfinale została sfaulowana przez zawodniczkę z Ciechanowa i niestety nie mogła podjąć walki o złoto. zawodniczka z Ciechanowa została zdyskwalifikowana. Z kolei Michalina w finale stoczyła świetny pojedynek z zawodniczką z Warszawy. Naszym zdaniem walka powinna zakończyć się zwycięstwem Michaliny w pierwszej rundzie. Niestety  sędziowie  widzieli co innego i w dogrywce lepsza z kolei okazała się zawodniczka z Warszawy.

Bardzo dobry start zaliczyła Ewa Pasek- juniorka młodsza, zajmując po zaciekłych pojedynkach 2 miejsce w kumite i 4 miejsce w kata. Również Filip Pasek uplasował się na medalowym miejscu zajmując 3 miejsce wśród młodzików.

Maciej Grabowski – senior, w kata ostatecznie uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Debiut w kategorii seniorów dobry z uwagi  na bardzo wysoki poziom zawodników.

Pozostali zawodnicy w większości wygrali swoje pierwsze walki i zajęli punktowane miejsca w pierwszych ósemkach.

Weronika Kempista – 5 miejsce

Kacper Dzierżanowski – 5 miejsce

Kacper Frączyk – 5 miejsce

Natalia Sadlik – 5 miejsce

W zawodach wystartowali również: Kinga Sokołowska, Weronika Parapura, Magda Baczewska, Dominika Wojewódzka, Eliza Wyszyńska, Wiktoria Pisarek, Wiktoria Pędzich i Bartosz Równy. Stoczyli dobre walki jednak nie przeszli eliminacji.

W klasyfikacji drużynowej  nasz klub zajął 14 miejsce na 47 startujących klubów z czterech województw.

Podczas zawodów sensei Radosław  Grabowski sędziował kata  i kumite w najważniejszych kategoriach juniorów i seniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak z kolei opiekował się zawodnikami i sekundował przy macie.

Galeria wkrótce.