Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Grad medali zdobytych w Białymstoku.!!!

7 x złoto, 3 x srebro, 3 x brąz.

30 marca 2019  odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama PFK . Turniej odbył się w Białymstoku w Zespole Szkół Rolniczych. Wzięło w nim udział  194 zawodników z północno-wschodniej Polski. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wystartował w tych zawodach dzięki uprzejmości shihan Witolda Choińskiego 6 Dan z Białostockiego Klubu Oyama Karate. W turnieju wystartowało 19 naszych zawodników i zawodniczek. Po złoto sięgnęli : Michalina Chrobot- seniorka,  Magda Baczewska- juniorka, Ewa Pasek – juniorka, Natalia Sadlik – juniorka, Weronika Kempista- juniorka młodsza, Wiktoria Pędzich – młodziczka, Amelia Chylińska – kat. dziewczynek,  Srebro wywalczyli:  Laura Wielądek –kat. dzieci, Wiktoria Pisarek- młodziczka, Zuzanna Pasek – dzieci starsze,  Brąz; Kacper Dzierżanowski – młodzik, Tomasz Parafiński – młodzik, Kacper Podbielski – młodzik. Tuż za podium uplasowali się – Mikołaja Marcjaniak – IV miejsce, Karol Kujanek – IV miejsce, Przemysław Wielądek – IV miejsce. Bardzo dobre walki stoczyli początkujący zawodnicy, Bartosz Wyszyński, Eliza Wyszyńska i Mikołaj Gieras jednak przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej, mimo to ich pojedynki stały na dobrym poziomie.

W tych zawodach dominowały nasze zawodniczki, które świetnie wyciągnęły wnioski z poprzednich zawodów,  Poza tym , z uwagi na ograniczenia ze strony organizatorów nie mogliśmy wystawić naszych zawodników w innych męskich kategoriach ( brak dopasowania wagi). Mimo to zawody należy uznać za bardzo udane.

W zawodach wzięło udział 8 klubów Fedracji Oyama Karate z Białegostoku, Rzeszowa, Lublina, Tarnobrzegu, Kozienic, Radomia, Legionowa i Warszawy oraz z zaproszonych organizacji  WKB z Józefowwa i Otwocka,  IKO Białystok no i oczywiście IKA z Ostrowi Mazowieckiej.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym.  Sędziowanie podczas zawodów  stało również na bardzo wysokim poziomie. Organizatorem był Białostocki Klub Oyama Karate oraz shihan Witold Choiński 6 Dan.

Ostrowską drużyną opiekowali się sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak. Sensei Radek sędziował podczas zawodów  a sensei Tomek pełnił rolę sekundata. Podczas  uroczystości wręczania nagród sensei Radek  był jedną z trzech osób , które wręczały nagrody i puchary.