Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

21 października odbyły się Mistrzostwa Polski Open  oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lublinie.  Nasze dojo reprezentowali : Dominika Wojewódzka, Magda Baczewska i Jan Bilwin. Wszyscy nasi zawodnicy  musieli się zmagać z przeciwnikami w walkach repasażowych. Na szczęście  pokonali swoich przeciwników i weszli do „ósemek”. W walce o wejście do półfinału  Dominika Wojewódzka( jun.-50 kg) uległa jednak zawodniczce z Olecka , która ostatecznie wygrała całą kategorię a nasza zawodniczka zajęła 5 miejsce. Lepiej poszło w tej samej  kategorii Magdzie Baczewskiej ( jun.-50 kg). Idąc drugą stroną drabinki pokonała trzy przeciwniczki  i weszła do półfinału gdzie uległa  innej zawodniczce z Olecka w walce o wejście do finału. Magda tym samym uplasowała się na 3 miejscu. Jan Bilwin ( junior -55 kg) miał z kolei swój świetny dzień i bez większych problemów wygrał swoje wali  łącznie z półfinałową. Zabrakło jednak sił w finale i uległ bardzo dobrze dysponowanemu w tym dniu zawodnikowi z Lipna. Tym samym nasz zawodnik został wicemistrzem Polski  juniorów młodszych.

W zawodach wzięło udział 196 zawodników z 58 klubów  z całej Polski. Opiekunem i sekundantem naszych zawodników był sensei Radek.