Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

W sobotę 16 grudnia odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin.  Jedynym zawodnikiem z naszego Dojo był Maciej Grabowski , który startował w kata. Nasi pozostali juniorzy i seniorzy niestety musieli w tym czasie zmagać się z przeziębieniami.

Start Macieja nie zaowocował medalem. Mimo to  trzeba powiedzieć, że nie był to nieudany start. Z uwagi na trudną pozycję jaką wylosował  ciężko mu było przedostać się do tury finałowej.  Zawodnicy, którzy jako pierwsi wykonują kata często padają ofiarą kalibrowania ocen sędziów a Maciej wykonywał kata jako drugi zawodnik.  Pomimo tego nasz zawodnik  zdołał zakwalifikować się do finału na ósmej pozycji.  W finale dzięki bardzo dobrze dopracowanemu kata geksai sho  zdołał podwyższyć swoją pozycję  i ukończył zawody na szóstym miejscu. W kategorii juniorów wystartowało 20 najlepszych zawodników z całej Polski.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował eliminacje oraz finały kata juniorów oraz kumite młodzieżowców.

Zawody w Koszalinie zgromadziły ponad 160 zawodników z 50 klubów. Organizatorem był Koszaliński Klub Karate Kyokushinkai.