Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Złoto , srebro i  3 x brąz na Mistrzostwach Polski w Limanowej !!

W ubiegła sobotę, 15 kwietnia, odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Zawiązku Karate Kontaktowego.  Zawody odbywały się w kategoriach młodzików , juniorów i seniorów w bardzo mocnej formule według japońskich przepisów turniejowych. Zawodnicy mogli stosować wszystkie techniki tak jak na mistrzostwach Europy i świata. To bardzo wymagająca formuła walki dla zawodników z bardzo dużym doświadczeniem  turniejowym.

Zawody w Limanowej okazały się dla naszego klubu bardzo owocne.  Wśród seniorów  Michalina Chrobot wywalczyła srebro  w kategorii -65 kg. W drodze do finału pokonała  w spektakularny sposób dwie przeciwniczki  i dopiero w  ostatniej walce zabrakło jej sił aby  pokonać w bardzo wyrównanej walce  przeciwniczkę ze Szczecina. . W konkurencji kata seniorów  Maciej Grabowski wywalczył brązowy medal rywalizując z najbardziej utytułowanymi zawodnikami w Polsce. W  kategorii juniorów  – 60 kg  Aleksander Cydejko wywalczył tytuł mistrza Polski  pokonując w  drodze do finału zawodników z  Brzostka i Otwocka.  W kategorii juniorów młodszych – 70 kg  Kacper Podbielski świetnie wygrał walkę w eliminacjach jednak w półfinale uległ  zawodnikowi z Bielska.  Przemysław Wielądek  w kategorii młodzików  również miał podobną sytuację,  efektownie wygrywając eliminacje  i zaliczając porażkę  w półfinale. Obaj wymienieni zajęli  trzecie miejsca. Najmniej szczęścia  miał Adam Kwasiborski, który w eliminacjach po wyrównanym pojedynku  przegrał poprzez wskazanie sędziów  i zajął  ostatecznie 6 miejsce.

Sensei Radosław Grabowski  przewodniczył składowi sędziowskiemu  podczas konkurencji kata juniorów oraz kumite juniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak  opiekował się zawodnikami i sekundował podczas  walk. OKKK uplasował się na 11 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

W Mistrzostwach wzięło udział 325 zawodnikom z 62 klubów z 12 organizacji karate kontaktowego Polski oraz gościnie drużyna z Łotwy.

Zawodnicy w wieku 12-17 lat rywalizowali w prawie pełnych przepisach kyokushin i bez hogo (pancerzy na tułów) w przepisach All Kick. Walki seniorów także były toczone w pełnej japońskiej formule.

Zawody odbywały się we wspaniałej oprawie. Główna mata znajdowała się na podwyższeniu i była oświetlona rampą świetlną. Medaliści kategorii seniorów otrzymali nagrody finansowe co w świecie całkowicie amatorskiego sportu, jakim jest w Polsce karate kyokushin zdarza się niezwykle rzadko.

Organizatorem zawodów był Limanowski Klub Karate Kyokushin.