Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

IKA-WKK Summit 2019 – Międzynarodowy Szczyt IKA-WKK w Manili, Filipiny 2019

W dniach 8-16 kwietnia 2019 odbył się w stolicy Filipin, Manili  międzynarodowy szczyt  IKA-WKK Kyokushin Ryu. Wzięli w nim udział przedstawiciele Singapuru, Japonii, Birmy, Tajlandii, USA, Libanu, Seszeli, Australii, Indii, Czech, Brazylii, Ukrainy, Bangladeszu, Chin, Polski oraz Filipin. Polskę reprezentowali shihan Jan Gruba 5 Dan z Warszawy oraz  sensei Radosław Grabowski 3 Dan. Gospodarzy reprezentował  shinan Steven Foo którego oddział zorganizował  to międzynarodowe spotkanie.rodo

International Karate Aliance Kyokushin Ryu to jedna z najmłodszych , jednak bardzo dynamicznie rozwijających się organizacji  karate kyokushin. Od momentu powstania we wrześniu 2018  posiada ponad 100 oddziałów w prawie 50 państwach , w tym również w Polsce. Prezydentem IKA jest kancho Peter Chong 9 Dan, jeden z pierwszych  uchideshi Masutatsu Oyamy, posiadający jedną z najwyższych pozycji  w zarządzie  IKO jeszcze za czasów M. Oyamy.  Wiceprzewodniczącym natomiast jest shihan Ryuko Take  8 Dan, z Japonii. Shihan Take  to słynne Dojo w Kagoshimie, z którego  wyszło wielu doskonałych zawodników, w tym mistrza świata Hitoshi Kiyama.

Głównym celem nowej organizacji jest powrót  do karate kyokushin według zasad jego twórcy  Masutatsu Oyamy oraz otwarcie się na współpracę z innymi organizacjami  kyokushin. Stworzony będzie projekt  umożliwiający zawodnikom  kyokushin przygotowanie i startowanie w zawodowych walkach MMA. Organizacja będzie również umożliwiała odbycie treningów  uchideshi dla utalentowanych zawodników.  Będą przebywać na kilkumiesięcznym szkoleniu na koszt organizacji  aby powrócić do swoich dojo jako doskonale wyszkoleni instruktorzy, podobnie jak pierwsi uczniowie  legendarnego Masutatsu Oyamy.  To zaledwie klika najważniejszych zadań które chce realizować organizacja IKA.

Podczas szczytu wręczone zostały nominację na Branch Chief – szefów oddziałów, również w Polsce. Były również treningi  prowadzone przez kancho Peter Chonga  oraz shihan Ryuko Take. Wzięli w nich udział uchideshi trenujący w Manili pod okiem shihan Stevena Foo.  Goście wzięli udział  w gali MMA federacji  One Championships podczas której zwycięską walkę stoczył zawodnik kyokushin z Filipin Ramon Gonzales.

To bardzo duże wyróżnienie, że z Polski wzięło w tym wydarzeniu aż dwóch przedstawicieli. Organizacja IKA-WKK pokłada duże nadzieje w rozwijaniu swojej działalności w Europie. W niedługim czasie planowany jest przyjazd kancho Peter Chong do Polski, w tym również do naszego dojo w Ostrowi Mazowieckiej.

Organizacja IKA-WKK Kyokushin Ryu sfinansowała  w całości przylot oraz pobyt wszystkich zaproszonych shihan i sensei  w tym również delegacji z Polski.