Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

8 marca w Zambrowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa. Zawody zorganizowano dla pomarańczowych pasów , czyli dla karateków bez doświadczenia w zawodach. W turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników z 12 klubów z północno-wschodniej i centralnej Polski.
Z OKKK wystartowało 41 zawodników i zawodniczek i 7 stanęło na podium. Jak przystało na dzień 8 marca większość bo aż 7 medali przywiozły dziewczynki. Pierwsze miejsca zajęły Magda Baczewska oraz Roksana Przywoźna, Srebro zdobyły Niebrzegowska Zofia i Sokół Aleksandra, a wśród chłopców Zając Igor. Brązowe medale : Ufa Aleksandra, Cydejko Aleksander. Podczas turnieju walczono również o czwarte miejsce – dla OKKK wywalczyli je Zysk Wiktoria, Nienałtowska Natalia, Kosina Mikołaj i Łojek Jakub.

Zawody niespodziewanie zgromadziły bardzo dużo zawodników i praktycznie w każdej kategorii było kilkunastu zawodników, którzy aby dojść do strefy medalowej musieli najpierw bardzo dobrze zawalczyć w eliminacjach. Tym sposobem turniej pierwszego kroku przerodził się w poważne zawody dla początkujących zawodników. W zawodach wystartowali zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Broku, Ostrołęki, Wyszkowa, Łomży, Olecka, Augustowa, Białegostoku, Józefowa, Szczytna i Zambrowa.