Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Udane Mistrzostwa Mazowsza w Kata

8 czerwca  odbyły się w Warszawie zawody Okręgowego Związku Karate  Województwa Mazowieckiego. Turniej rozegrano w technicznej konkurencji  kata.  Nasz klub reprezentowało  7 zawodników  z czego 6 wróciło z medalami.  Najlepsza okazała się juniorka młodsza Ewa Pasek, która zajęła  pierwsze miejsce w swojej kategorii,  srebro wywalczyli –  senior Maciej Grabowski i  młodziczka Wiktoria Pędzich, brąz przypadł w udziale  seniorce Annie Pliszce, juniorowi młodszemu Bartoszowi Równemu oraz kadetowi Tomaszowi Parafińskiemu. Tomek miał rekordowo liczną  kategorię – 47 zawodników. Daria Siwiak, juniorka młodsza,  wywalczyła piąte miejsce.

Były to ostatnie zawody przed wakacjami i jednocześnie bardzo udany start naszych zawodników. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. W zawodach wzięło udział 153 zawodników z 14 klubów zrzeszonych w OZKWM. Organizatorem zawodów był Mazowiecki Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Rafała Tomalę. Ostrowską drużyną opiekował się sensei Radosław Grabowski, który również był sędzią podczas rywalizacji seniorów i juniorów.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem ci sami zawodnicy wystąpili z pokazem  podczas Dni Ostrowi Mazowieckiej  prezentując kata , które przyniosły im zwycięstwa w zawodach.