Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Kolejne Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów przyniosły bardzo dobre wyniki dla naszych zawodników.  Pierwszego dnia zawodów , w sobotę odbyły się zmagania seniorów w kategorii open, bez podziału na kategorię wagowe. Do walki o miano najlepszych zawodników Starego Kontynentu  stanęła nasza najbardziej utytułowana  zawodniczka Maria Jasko. W eliminacjach pokazała klasę pokonując swoje zawodniczki  i dopiero w półfinale została zatrzymana przez jedną z najlepszych zawodniczek karate Kyokushin, Rosjankę Ksenię Zasorinę.  Walka wymagała dogrywki  i rosyjska zawodniczka zachowała więcej sił na końcówkę walki czym przekonała sędziów o swojej wyższości. Cena jaką zapłaciła za walkę z Marią była bardzo wysoka. Ksenia nie była zdolna do walki finałowej  i musiała skorzystać z pomocy lekarskiej w szpitalu z powodu urazu nogi.  Pozostaje satysfakcja, że Maria potrafi demolować zawodniczki, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Brąz z Lublina jest czwartym z kolei  medalem zdobytym na Mistrzostwach Europy przez naszą zawodniczkę.

W niedzielę  odbył się  Puchar Europy Juniorów.  Rozegrano wszystkie kategorię  młodzieżowe i dziecięce  w kata i kumite. W kata nasz klub reprezentował Maciej Grabowski.  Spośród 16 zawodników  Polskę reprezentowało  czterech karateka. Niestety, żaden z nich nie dostał się do tury finałowej w której występuje tylko czterech zawodników. Po pierwszej turze Maciek uplasował się na 7 miejscu z wynikiem 17 punktów.  Najlepsi zawodnicy zdobyli odpowiednio 19.9 pkt, 19.0 pkt, i dwóch zawodników po 18.5 pkt.

W kumite  wystartowały  trzy nasze zawodniczki. Julia Skwierczyńska, Magda Baczewska i Dominika Wojewódzka.  Dominika i Magda  w eliminacjach musiały zmierzyć się z zawodniczkami z Kazachstanu i Ukrainy. Mimo świetnej, zaciętej walki, która toczyła się do ostatnich sekund  nasze zawodniczki musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek.   Więcej szczęścia miała Julia Skwierczyńska. W zaciętym pojedynku po dogrywce wygrała z Polką , która wygrała walkę repasażową.  W półfinale  musiała z kolei zmierzyć się z Ukrainką Alesią Bilenką.  Ten pojedynek niestety przegrała  mimo wielkiej determinacji. Ukrainka górowała warunkami fizycznymi przy jednocześnie nienagannej technice.  Bilenko wygrała całą kategorię  kumite młodziczek – 50 kg. Julia Skwierczyńska  z Lublina przywiozła swój pierwszy medal z międzynarodowej imprezy.

Podczas zawodów w składach sędziowskich znaleźli się sensei Radosław Grabowski  – kata, oraz Maria Jasko  – sędziowała walki młodzików.  Sensei Tomasz Marcjaniak  pilnował przygotowań ostrowskiego teamu  do startu .

W Mistrzostwach Europy Open oraz Pucharze Europy Juniorów wystartowało  ponad 600 zawodników z większości  europejskich krajów. Organizatorem zawodów był shihan Jacek Czerniec oraz Lubelski Klub Karate Kyokushin.