Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Nasi zawodnicy wywalczyli 2 złote puchary w kumite – Julia Skwierczyńska i Natalia Sadlik, 2 srebrne puchary – Maciej Grabowski w kata i Tomasz Parafiński w kumite oraz 3 brązowe w kumite – Zuzanna Pasek ,  Filip Pasek i Wiktoria Pędzich.  Pozostali zawodnicy walczyli dzielnie jednak bez wyników. wstydu nie było :).  W zawodach wzięło udział 270 zawodników z Polski, Łotwy i Rosji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, walki rozegrano z podziałem na początkujących (pomarańczowe pasy) i zaawansowanych. Walki toczyły się według pełnych, japońskich reguł. Nie było ograniczenia siły ciosów i kopnięć, co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży. Bezpieczeństwo zapewniały ochraniacze oraz sprawna ekipa sędziowska , która szybko reagowała w przypadku różnicy poziomów zawodników.

Ekipą ostrowskich zawodników opiekował się sensei Radek , który również sędziował.  W zawodach wzięli udział:  Maciej Grabowski, Malwina Laskowska, Julia Skwierczyńska,  Natalia Sadlik, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Kacper Pędzich, Kacper Dzierżanowski, Tomasz Parafiński, Wiktoria Pędzich, Eryk Frączyk, Mateusz Stelmach, Mikołaj Sputo. W opiece nad zawodnikami pomagali również rodzice – pan Parafiński oraz pan Pędzich.