XXI Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa , 03.10.2020 – 9 medali dla OKKK

W dniu 3 października w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XXI Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Organizatorem zawodów był Klub Sportów walki Bushi kierowany przez shihan Pawła Juszczyka.

Ze względu na zaliczenie Powiatu Otwockiego do czerwonej strefy sanitarnej, zawody odbyły się bez publiczności. Mimo to był to prawdopodobnie turniej kyokushin z największą ilością zawodników rozegrany w naszym kraju od połowy marca 2020.

Tym razem zrezygnowano z uroczystego otwarcia ale przed rozpoczęciem walk chwilą ciszy uczestnicy uczcili zmarłego niedawno, pełniącego przez 20 lat funkcję Burmistrza Józefowa, Stanisława Kruszewskiego, wieloletniego patrona imprezy.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 9 zawodników. Nasza reprezentacja zdobyła: 3 złote puchary : Maciej Grabowski w Kata , Filip Leszczyński w kumite kadetów i Aleksander Cydejko w kumite juniorów młodszych. Srebrny puchar wywalczyła Ewa Pasek w kumite juniorek,  3 brązowe puchary wywalczyli : Damian Cymerman i Mateusz Akacki w kumite kadetów, oraz  Filip Pasek w kumite juniorów młodszych.

Mimo pandemii w zawodach wcięła udział maksymalna, zgodna z obecnymi wytycznym dla organizacji imprez sportowych  ilość 250 zawodników z 28 klubów z Warszawy, Bielska Białej, Radomia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Wadowic, Straszęcina, Góry Kalwarii, Józefowa, Otwocka, Ełku, Zielonki, Kobierzyc, Lublina, Wasilkowa, Mińska Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Konina, Białegostoku, Katowic, Wałbrzycha, Brzostka i Częstochowy.

OKKK zajął 8 miejsce drużynowo.

Sensei Radosław Grabowski pełnił funkcję Sędziego Głównego zawodów a sensei Tomasz Marcjaniak przewodniczył składowi sędziowskiemu maty.