XXVI Zgrupowanie Kumite i Kata, Ostrów Mazowiecka 2016

W minioną sobotę 13 lutego, odbyło się w Ostrowi duże zgrupowanie zawodników karate kyokushin. Zgrupowania odbywają się od 3 lat i zostały zapoczątkowane właśnie przez Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai stąd też pierwsze zgrupowanie w nowym roku odbywa się zawsze w naszym mieście.
Mimo okresu ferii na zgrupowaniu była bardzo dobra frekwencja. Pojawili się czołowi zawodnicy z Warszawy ( 2 kluby), Józefowa, Piaseczna, Wyszkowa, Augustowa, Łomży, Białegostoku, Olsztyna, Zambrowa.  OKKK reprezentowali zawodnicy z Ostrowi, Małkini, Sokołowa Podlaskiego .Wśród seniorów i juniorów znaleźli się aktualni medaliści mistrzostw Europu i Polski. Wśród młodzików i kadetów widać było wielu obiecujących zawodników.
W pierwszej kolejności trenowali zawodnicy startujący w kata. Ta techniczna konkurencja polega na perfekcyjnej prezentacji układu technik ataku i obrony. Jest to wymagająca konkurencja, która zmusza zawodnika do bardzo mozolnej pracy nad doskonałością ruchu , precyzją wykonania, dynamiką równowagą. W tej części zgrupowania brało udział 15 doświadczonych karateka, którzy doskonalili zaawansowane kata wymagane na poziomie Mistrzostw Polski i na zawodach międzynarodowych. Trening poprowadził wielokrotny mistrz Polski i Europy shihan Jan Gruba V Dan, z Warszawy.
Po treningu kata odbył się trening kumite, w którym wzięło udział 80 zawodników. W ciągu półtorej godziny na matę wychodzili na zmianę seniorzy i juniorzy oraz młodsi zawodnicy. W sumie przeprowadzono około 40 intensywnych walk.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał ratownik medyczny Robert Wilk, który jest również posiadaczem wysokiego brązowego pasa w karate kyokushin.
Zgrupowania klubów północno-wschodniej i centralnej Polski odbywają się bardzo regularnie i owocują wysokim osiągnięciami zawodników z naszego regionu. Korzystają również z tego nasi ostrowscy karatecy. Z naszego klubu w zgrupowaniu wzięło udział 15 najlepszych karateka.
Zgrupowania organizowane są pod patronatem Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai IKO. Kolejne zgrupowanie już w marcu.