Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Mikołaj Radgowski i Magda Baczewska wystartowali na międzynarodowym turnieju V IKO Galizia Cup w Leżajsku. Turniej odbył się 28 września i wzięło w nim udział 237 zawodników z 38 ośrodków z Białorusi, Ukrainy i Polski z takich miast jak – Iwano-Frankowsk, Kherson, Poltava , Grodno, Mińsk, Rawa Ruska, Bielsko Biała, Chełm, Brzostek, Libiąż, Chrzanów, Ciechanów, Krasne, Ojrzeń, Tarnobrzeg, Gorzyce, Iława, Jarosław, Sieniawa, Katowice, Jedlicze, Krosno, Sarzyna, Łętownia, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Mielec, Rudnik nad Sanem, Ostróda, Warszawa, Zakopane, Wrocław, Augustów, Przeworsk, Józefów, Zielonka, Ostrów Mazowiecka, Sosnowiec. Poziom walk był bardzo wysoki. W kategorii Mikołaja Radgowskiego ( junior młodszy – 75 kg) było 3 medalistów Mistrzostw Europy Juniorów. Ostatecznie Mikołaj zajął trzecie miejsce za Michałem Koszyckim z Augustowa i Zhydko Sergieyem z Ukrainy. Bardzo ładnie walczyła podczas tego turnieju Magda Baczewska ( kadetka -40 kg) . W bardzo dobrym stylu wygrała swoją kategorię. W półfinale pokonała Marianę Slyvinską z Ukrainy, a w finale zwycięzyła w walce z Wiktorią Witkowską z Ciechanowa. W tym turnieju zabrakło niestety zawodniczek w najcięższej kategorii seniorek i nasza zawodniczka Maria Jasko szlifowała podczas tego turnieju umiejętności sędziowskie. Podczas tego turnieju sędziował również sensei Radosław Grabowski .