Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Mistrzostwa Europy  Juniorów w Lyonie. 19-20 maja 2017.

Zawodnicy naszego Klubupo raz kolejny wzięli udział w Mistrzostwach Europy Juniorów. W tym roku nasz klub reprezentowała czwórka zawodników. W kumite – Julia Skwierczyńska , Dominika Wojewódzka i Magda Baczewska, w kata – Maciej Grabowski. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kata. Maciej był w trudnym położeniu gdyż  startował jako pierwszy zawodnik turnieju i sędziowie nie mieli porównania do innych zawodników. Mimo tego nasz zawodnik otrzymał bardzo dobre noty.  Przez długi czas był w pierwszej trójce i dopiero pod koniec rozgrywania swojej kategorii spadł na 10 miejsce spośród 21 zawodników.

W kumite jako pierwsza walczyła Julia Skwierczyńska. Niestety przeciwniczka z Rosji świetnie wykorzystała swoją przewagę fizyczną i  spychała Julię do defensywy. Walka była bardzo dobra jednak ze wskazaniem na przeciwniczkę. Podobnie walka wyglądała w przypadku Dominiki Wojewódzkiej walczącej z Hiszpanką. Ostatnia walczyła Magda Baczewska. Ona również walczyła z Rosjanką i walka była bardzo wyrównana. Przez chwilę  mieliśmy nawet nadzieje na zdobycie punktu przez Magdę po celny i efektownym trafieniu w głowę przeciwniczki jednak sędziowie  mieli jednak inne zdanie  i nie przyznali Magdzie  punktów, a na koniec ocenili walkę na korzyść Rosjanki.

Tym razem wyjechaliśmy z europejskich zmagań w Lionie bez medali. Pozostało jednak cenne doświadczenie, które miejmy nadzieję,  zaowocuje wynikami w Polsce.

Ostrowski Klub Karate Karate Kyokushinkai pragnie podziękować osobom  i firmom , które wsparły  nasz  wyjazd do Lyonu : Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej, firmie Promar i panu Dariuszowi Nowakowi oraz panu Jackowi Gadowi. Bez nich nasza wyprawa  byłaby o wiele trudniejs

za.