Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

20 marca  odbył się V Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin.  W turnieju wzięła udział również duża drużyna z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.  Tym razem  w większości  byli to zawodnicy z mniejszym doświadczeniem  turniejowym, którzy  pojechali do Piaseczna  po naukę i nowe umiejętności.  Bardzo dobrze piaseczyński sprawdzian  przeszli młodsi zawodnicy mimo, że nie stanęli na podium. Wygrali swoje pierwsze walki , lub doprowadzili do dogrywki w pierwszych walkach. Mimo przegranych pojedynków były to walki bardzo wyrównane i tym bardziej wartościowe, że walczyli z  bardzo dobrymi , doświadczonymi zawodnikami. Wystartowało  również kilku zawodników bardziej doświadczonych. Ewa Zarzycka , juniorka zajęła 3 miejsce, Jan Bilwin uplasował się tuż za podium na 4 miejscu w kategorii młodzików, w kategorii dzieci młodszych  Nicola Toczyska i Zuzanna Pasek  zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce spotykając się w tej kategorii w finale. Bardzo  skuteczny okazał się Igor zająć , który w kategorii dzieci młodszych doszedł do finału i ostatecznie wywalczył 2 miejsce.

Z uwagi na bardzo dużą frekwencje  i licznie obsadzone  kategorie turniej stał na  bardzo dobrym poziomie sportowym. Również organizacja  zawodów była bardzo dobra.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Ewa Zarzycka, Wiktoria Pędzich, Zofia Niebrzegowska, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Aleksander Cydejko, Nicola Toczyska, Amelia Pełszyńska, Wiktor Pencak, Julia Parafińska, Jan Bilwin, Igor Zająć.

Zawody odbyły się z udziałem 392 zawodników z 32 klubów. Organizatorem był sensei Krzysztof Markowski – Bushi Team, a sędzią głównym shihan Jan Gruba 5 dan. Pierwsze miejsce z klasyfikacji drużynowej zajął KSW Bushi, drugie Bushi Team, a trzecie Olsztyński KKK.

Podczas tych zawodów  sensei Maria Jasko  zdobywała szlify jako sędzia  a drużyną opiekował się sempai Albert Żbik.