5 medali na PUCHARZE EUROPY KYOKUSHIN w Warszawie !!!!!!

5 medali na Pucharze Europy Karate Kyokushin w Warszawie !! Zabrakło tylko złota !!!

W dniach 24-25 listopada w Warszawie na Pucharze Europy w Karate Kyokushin wystartowało 9 zawodników i zawodniczek z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wśród seniorów U21 rywalizowała Michalina Chrobot. W kategorii juniorów wystartowali: Maciej Grabowski w kata, Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska w kumite, w juniorach młodszych Ewa Pasek. Kumite młodzików – Wiktoria Pędzich, Weronika Kempista, Kacper Dzierżanowski. W kategorii kadetów wystartował Tomasz Parafiński. Nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami  z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski.

Czworo z naszych zawodników dotarło do finałów zdobywając srebrne puchary. Michalina Chrobot w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z reprezentantką Czech,  jednak w finale zmuszona była poddać walkę z powodu kontuzji dłoni. Maciej Grabowski w kata juniorów w bardzo wyrównanej kategorii przeszedł eliminacje, pokazał klasę w półfinale dostając się do ścisłego finału  i ostatecznie zajął drugie miejsce. Piękną niespodziankę zrobiły  Wiktoria Pędzich oraz Weronika Kempista które jak burza przeszły przez eliminacje i dopiero w finałach uległy swoim przeciwniczkom z Ukrainy. Ewa pasek  dostała się do półfinały jednak przegrała walkę o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.  Nasze juniorki Julia i Magda niestety mimo  świetnych walk również nie zdołały przebić się do strefy medalowej podobnie jak Kacper  Dzierżanowski i Tomasz Parafiński.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski znalazł się w składzie sędziowski, sędziując również niektóre walki finałowe. Sensei Tomasz Marcjaniak opiekował się  ostrowską drużyna i pełnił rolę sekundanta.

Poziom organizacyjny i sportowy zawodów był bardzo wysoki, na turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk. W turnieju wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji Kyokushin tj.: World Kyokushin Budokai, IKO Matsushima, WKO Shinkyokushin, Kyokushin-kan, IFK, IKA Kyokushinryu, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura i Oyama Karate. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez Shihan Pawła Juszczyka.

 

Galeria w przygotowaniu!