Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Mistrzostwa Makroregionu  Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  Biała Podlaska 22.09.2021

22 maja 2021 odbyły się w Hali AWF w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W zawodach wzięło udział 426 zawodników z 54 klubów.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 13 zawodników  i zawodniczek.  Z tej ważnej i silnie obsadzonej imprezy przywieźliśmy 5 medali.

Kacper Podbielski startujący w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczył I miejsce  w najcięższej kategorii. Jest to kolejny świetny starty naszego młodego zawodnika.

Starsi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i tu również mieliśmy sukcesy. Ewa pasek  , nasza juniorka wywalczyła srebro w kumite – 55 kg, oraz  3 miejsce w kata. Maciej Grabowski – senior , bardzo dobrze wypadł w kata. Pewnie wszedł do tury finałowej i zajął 2 miejsce.  Liczyliśmy na udany start Michaliny Chrobot  jednak musimy zadowolić się 3 miejscem. Nasza zawodniczka nie mogła walczyć w finale z uwagi na odnowioną kontuzję i podjęliśmy decyzję o przerwaniu startu , zbliżające Mistrzostwa Polski są ważniejsze od kontynuowania rywalizacji  na tych zawodach i walki o finał.

Pozostali zawodnicy :  Bartosz Równy – 7 miejsce w kata juniorów, Kacper Frączyk – 5 miejsce w kumite juniorów młodszych, Kacper Pyśk – 5 miejsce w kumite juniorów, Weronika Kempista 7 miejsce w kumite juniorek młodszych.

Zawody były bardzo licznie obsadzone. Zawodnicy  mieli w kategoriach po 15 – 20 rywali.

Sensei Tomasz Marcjaniak był sekundantem i opiekunem zawodników. Sensei Radosław Grabowski przewodniczył składowi sędziowskiemu na jednej z mat.

Prezydent Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk otworzył oficjalnie zawody i wręczał nagrody.

Turniej został przeprowadzony na sześciu matach co pozwoliło rozegrać całą imprezę sprawnie w krótkim czasie.

Organizator zapewnił puchary godne imprezy najwyższej rangi.  Zawody były bardzo dobrze przygotowane.

Organizatorem mistrzostw był Bialski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Ariela Miszkiniuka.