Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

19 grudnia odbył się Ogólnopolski turniej karate Kyokushin we Włocławku. Był to ostatni turniej w 2015 roku, w którym wystartowali nasi zawodnicy  i pokazali się z bardzo dobrej strony. Wśród naszej dziesiątki  dwójka debiutowała na zawodach. Młodzicy Joanna Kowalewska i Piotr Zdunek co prawda nie zajęli medalowych miejsc ale ich pierwszy start w zawodach można uznać za bardzo obiecujący. Niewiele, bo 0,3 punktu zabrakło Maciejowi Grabowskiemu aby zdobyć trzecie miejsce w kata. Aleksander Cydejko, Ewa Pasek i Wiktoria Pędzich mimo wygranych pierwszych walk ulegli swoim przeciwnikom w kolejnych pojedynkach. Kategorie , w których startowali były licznie obsadzone przez wielu dobrych zawodników. Filip Pasek zajął drugie miejsce w kategorii ciężkiej chłopców 8-9 lat, Magda Baczewska wśród kadetek -45 kg, zajęła trzecie miejsce po wcześniej wygranych w bardzo dobrym stylu dwóch walkach. Bardzo dobry wynik osiągnęła Dominika Wojewódzka zajmując trzecie miejsce w kata i drugie miejsce w kumite wśród kadetek + 45 kg. Najlepsze miejsce wywalczył Jan Bilwin. W kategorii kadetów -45 kg wywalczył pierwsze miejsce bezapelacyjnie pokonując wszystkich swoich przeciwników. OKKK przywiózł z tych zawodów 5 medali oraz wiele cennych doświadczeń.
Organizatorem zawodów był Włocławski Klub Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 241 zawodników z 18 klubów z centralnej i północnej Polski.