Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

XXII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata, & Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych,

 Zamość 16.10.2021

Bardzo dobry start zaliczyli zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na XXII Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata. Michalina Chrobot zadebiutowała  w kumite  open ( bez podziału na kategorie wagowe)  i w bardzo dobrym stylu wygrała pierwszą walkę wchodząc do półfinału. Tu jednak napotkała doświadczoną i  cięższą zawodniczkę z Wrocławia  i musiała uznać jej wyższość w  tym pojedynku. Michalina wywalczyła III miejsce podczas najbardziej prestiżowych zawodów kyokushin w Polsce.

Drugi nasz zawodnik Maciej Grabowski startował w kata seniorów. Do tej pory zazwyczaj wchodził do tury finałowej jednak pozostawał na dalszych pozycjach. Tym razem po pierwszej turze był trzeci, a w turze finałowej niestety spadł na czwartą pozycję minimalnie niższą oceną. Jest to bardzo duży progres naszego zawodnika, zważywszy na to, że bardzo trudno jest rywalizować z zawodnikami którzy od wielu lat stają na podium na najwyższych pozycjach.

Junior Kacper Frączyk  niestety miał mniej szczęścia. Mimo świetnie wygranej przed czasem pierwszej walki , w kolejnym pojedynku trafił na mocniejszego zawodnika. Walka przebiegała w bardzo wyrównanym stylu i sędziowie boczni wskazali na remis. Spodziewaliśmy się w tym momencie, że sędzia maty zarządzi dogrywkę, jednak podjął on decyzję na korzyść rywala i tym sposobem Kacper przegrał poprzez werdykt sędziego maty. Szkoda, ponieważ w dogrywce wszystko mogło by się potoczyć  na korzyść naszego zawodnika. Kacper zakończył udział wśród szesnastu najlepszych zawodników.

Sensei Radosław Grabowski sędziował podczas zawodów kata i  walki juniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak sekundował naszym zawodnikom.

Zawody zgromadziły łącznie 257 zawodników z 87 klubów zrzeszonych Polskim Związku Karate.

Organizatorem był Zamojski Klub Karate Kyokushin  prowadzony przez shihan Krzysztofa Polichę.