Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Złoto wywalczył Maciej Grabowski w kata juniorów, srebro – Kacper Dzierżanowski w kumite młodzików.

Dzisiaj wielki dzień dla naszych męskich zawodników. Junior Maciej Grabowski złoto w kata, Kacper Dzierżoniowski srebro  w kumite młodzików. Maciek mimo , że kolejny raz na zawodach wychodził na matę jako pierwszy otrzymał świetne noty  i po tej turze zajął pierwszą pozycję. W turze finałowej  potwierdził swoją bardzo dobrą formę i nie pozwolił rywalom na odebranie pierwszego miejsce ponownie utrzymując najwyższe noty od 7 sędziów.  Kacper Dzierżanowski w bardzo licznie obsadzonej kategorii musiał stoczyć tego dnia  aż trzy walki aby dotrzeć do finału i dopiero w czwartej walce uległ swojemu przeciwnikowi z Zambrowa.  Pozostali : Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska 5 i 6 miejsca, tuż za podium. Niestety miały kiepskie losowanie i swoje najgroźniejsze przeciwniczki napotkały w ósemce. Finalistki tej kategorii nie miały już żadnych problemów z kolejnymi przeciwniczkami a z naszymi wygrały w dogrywkach.  Szkoda bo te walki powinny odbyć się przynajmniej w półfinale.  Pozostaje satysfakcja że dziewczyny stoczyły po dwa świetnie pojedynki. Dominika Wojewódzka niestety przegrała swoją pierwszą walkę. Ewa Pasek również, ale w konkurencji  kata weszła do tury finałowej i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Bardzo dobrze mimo  że bez efektu medalowego zawalczyły młodziczki. Wiktoria Pędzich przegrała po dogrywce a Weronika  Kempista wygrała pierwszą walkę ale uległa przeciwniczce w kolejnej walce. Wiktoria uplasowała się na 8 miejscu a Weronika na 7.  Aleksander Cydejko podobnie, wygrał jedną walkę ale przegrał w następnej po dogrywce co dało mu 6 miejsce.

Makroregion i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zgromadziły 280 zawodników z 40 klubów z Mazowsza, Podlasia, Warmińsko-Mazurskiego i Lubelskiego. Obecnie jest to najmocniejszy makroregion  w Polace. Staruje w nim największa liczba dobrych zawodników z wielu bardzo dobrych klubów.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak znaleźli się w składach sędziowskich. Sędziowali zarówno kata jak i kumite.