Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

14 listopada w podwarszawskiej Zielonce odbyło się XXIV zgrupowanie kumite i kata. Klub Sportów Walki KYOKUSHIN, we współpracy Polską Federacją Karate Kyokushinkai, zaprosił na spotkanie przygotowujące do zbliżających się zawodów międzynarodowych. Do Dojo OKiS Zielonka, prowadzonym przez sensei Marcin Sieradzkiego, przyjechało 100 karateków głównie z klubów północno-wschodniej Polski, aby udoskonalić umiejętności przed grudniowym Pucharem Europy w Katowicach. Oficjalnego otwarcia zgrupowania dokonał Burmistrz Miasta Zielonka Pan Grzegorz Dudzik.
Trening główny kata poprowadził shihan Jan Gruba w asyście sensei Radosława Grabowskiego, który w dalszej części zajął się grupą młodszą. W godzinach popołudniowych treningowi kumite przewodniczył sensei Rafał Tomala, podczas którego prowadzący szczególną uwagę zwrócił na doskonalenie pracy na nogach podczas pojedynku oraz analizę taktyczną walki. Na zakończenie odbyły się wyczerpujące sparingi wnoszące kolejną porcję doświadczenia przed najważniejszym europejskim startem w tym sezonie.
Podsumowaniem treningu było wręczenie oficjalnych powołań z Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai na Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy. Impreza zawierała elementy programu profilaktyki uzależnień od narkotyków realizowanego przez Miasto Zielonka.
Z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai w zgrupowaniu brali udział : Mikołaj Radgowski, Maria Jasko , Julia Skwierczyńska i Dominika Wojewódzka. Wymienieni zawodnicy otrzymali powołania do startu w Mistrzostwach Europy Open i Pucharze Europy Juniorów , które już niedługo odbędą się w Katowicach.