Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

W sobotę 18 maja 2013 odbyły się najważniejsze europejskie zawody Karate Kyokushinkai . Tym razem na zaproszenie Ukraińskiej Federacji Karate Kyokushinkai najlepsi karateka ze starego kontynentu spotkali się w Kijowie. Z Ostrowskiego Klubu karate Kyokushinkai tego zaszczytu dostąpiła nasza utalentowana zawodniczka Maria Jasko, która startowała w kategorii pow. 60 kg.. Ta kategoria jest obsadzona przez bardzo silne zawodniczki i wymagana jest tu bardzo duża siła i odporność na ciosy. Nasza zawodniczka musiała przygotować się na konfrontację z zawodniczkami z Rosji i Ukrainy. Pierwszą walkę Maria wygrała bez żadnych wątpliwości gładko pokonując zawodniczkę z Ukrainy. Tym samym dostała się do grona czterech zawodniczek, które zawalczą o wejście do finału. Tu poziom był już bardzo wysoki. Maria stoczyła dramatyczny pojedynek z aktualną mistrzynią świata Ulianą Grebenshchikovą, i niestety przegrała w dogrywce. W tej sytuacji pozostała jej jeszcze walka o trzecie miejsce z kolejną Rosjanką Anną Egorovą, i niestety ten pojedynek również okazał się niepomyślny. Po ciężkiej walce z mistrzynią świata pozostało jej niewiele sił aby skutecznie walczyć kolejną przeciwniczką. Ta walka również miała swój finał w dogrywce i mimo, że Rosjanka nie zdobyła żadnego punktu ( ippon lub wazari) to sędziowie właśnie ją wskazali jako zwyciężczynię tej walki. Tym samym Maria zajęła ostatecznie 4 miejsce. Mimo, że mamy ogromny niedosyt z powodu miejsca tuż za podium to jednak odczuwamy ogromną satysfakcję z faktu iż nasza zawodniczka zrobiła ogromny postęp w ciągu ostatniego roku. Na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie zajęła 6 miejsce a Kijowie znalazła się w pierwszej czwórce najlepszych zawodniczek Europy. Zwyciężczynią kategorii została U. Grebenshchikova, która pokonała Agnieszkę Sypień z Wrocławia, zawodniczkę, która wielokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Europy oraz świata. Uliana była jednak tego dnia poza wszelką konkurencją.

{image_thumb src=’kijow_me_2013/’ h=80 title=’27th European Weight Category Championships in Ukraine’ ile=5 popup=1}