Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Maria Jasko o tuż za podium podczas 40 Mistrzostw Polski Karate Kyokushin. Niestety Nie ułożyło się dla naszej zawodniczki losowanie . Mimo, że w eliminacjach nie dała szans swojej przeciwniczce, zawodniczce ze Świnoujścia to o kolejnej walce wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudna do wygrania. W 1/8 finału Maria musiała stawić czoło najlepszej od kilku sezonów zawodniczce w Polsce, Agacie Kaliciak z Wrocławia. Maria walczyła z Agatą już wcześniej i nie były to dla niej pomyślne walki. Mimo to odważnie stanęła na przeciw swojej oponentki i jako jedna z nielicznych zawodniczek potrafiła walczyć z nią jak równa z równą. Niestety tym razem jeszcze nie była w stanie pokonać A. Kaliciak, która gładko wygrała pozostałe walki i zajęła pierwsze miejsce w najcięższej kategorii kobiet. Pozostał niedosyt , gdyż Maria była rewelacyjnie przygotowana do zawodów i obserwując pozostałe zawodniczki z kategorii mieliśmy pewność , że poradziłaby sobie z nimi bez większych problemów. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnych zawodach trafi na tak doświadczoną przeciwniczkę dopiero w finale. Ostatecznie Maria została sklasyfikowana na 5 miejscu , tuż za podium.

Walki naszej zawodniczki można obejrzeć na stronie TVP Sport w relacji , którą TVP nakręciła podczas zawodów w Świnoujściu.

W Mistrzostwach Polski uczestniczył również sensei Radosław Grabowski, który sędziował walki eliminacyjne oraz walki półfinałowe.

{image_thumb src=’mp_swinoujscie_2013/’ h=80 title=’40 Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin – Świnoujscie 2013′ ile=9 popup=1}

{cms_module module=’Album’ albums=’40 Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin – Świnoujście 2013′}