Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Po raz drugi nasi zawodnicy walczyli w Pradze. W zeszłym roku tylko Mikołaj Radgowski stanął na podium zajmując drugie miejsce. W tym roku nasi zawodnicy sięgnęli po dwa złote i jeden srebrny medal a niewiele zabrakło abyśmy przywieźli brąz. Turniej w Pradze skupia bardzo dobrych zawodników i zawodniczki z naszej części Europy. W turnieju wzięło udział 134 zawodników z 8 państw. Z Polski przyjechali zawodnicy z pięciu klubów. Ostrów Mazowiecką reprezentowali: Maciej Laskowski- junior, Mikołaj Radgowski – młodzik, Krystian Dąbkowski – młodzik, Malwina Laskowska – kadet, Aleksander Polański – kadet, Wiktoria Baranowska – dzieci, Nadia Obuchowska – dzieci.

Wszyscy nasi zawodnicy walczyli w bardzo dobrym stylu. Mikołaj Radgowski w drodze po złoto pokonał dwóch Ukraińców i Węgra, Wiktoria sięgając po najwyższe trofeum pokonała Węgierkę i Polkę, Maciej Laskowski walczył z dwoma Ukraińcami i niestety w finale uległ swojemu przeciwnikowi zajmując drugie miejsce . Bardzo blisko medalu była Malwina Laskowska , która w pierwszej walce pokonała rywalkę z Węgier, ale niestety przegrała kolejne walki z również z przeciwniczkami z Węgier. Krystian Dąbkowski wygrał pierwszą walkę z Czechem ale przegrał walkę o wejście do półfinału. Podobnie wyglądały walki Aleksandra Polańskiego i najmłodszej Nadii Obuchowskiej.

Tradycyjnie bardzo wysoki poziom reprezentowali zawodnicy z Ukrainy oraz Serbii i Węgier. Doskonale przygotowani technicznie potrafili bardzo skutecznie walczyć a jednocześnie ich walki stawały się pięknym widowiskiem sportowym. W tym roku nasi zawodnicy nie ustępowali jednak ani techniką ani wolą walki co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami.

Oprócz wymiaru sportowego wyjazd do Pragi miał również wymiar krajoznawczy. Odwiedziliśmy praską starówkę, Most Karola i Hradczany. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Ostrowi. Wyjazd okazał się doskonałym sprawdzianem umiejętności i postępów przed kolejnymi ważnymi turniejami w kraju.

Organizatorem 4Th INTERNATIONAL CHILDREN TOURNAMENT była Czeska Organizacja Karate Kyokushinkai kierowana przez sensei Jana Sokupa IV Dan. Sensei Sokup zajął w 2007 roku II miejsce podczas 9.Mistrzostw Świata Open w Tokyo. Na zaproszenie sensei Sokupa w Turnieju wzięli udział zawodnicy z Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Serbii, Austrii, Niemiec i Czech. Wynik drużynowy: I -Ukraina, II – Polska, III -Węgry. Najwięcej punktów dla polskiej drużyny zdobyli zawodnicy z Ostrowskiego KKK.

{image_thumb src=’Praga_2012/’ h=80 title=’4Th INTERNATIONAL CHILDREN TOURNAMENT, PRAGA, CZECHY 05.05.2012′ ile=6 popup=1}