Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Kolejny bardzo udany start zawodników znaszego Klubu.

10 medali w Wołominie !!!!

19 listopada odbył się w Wołominie KYOKUSHIN CUP Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wołomina. Wzięło w nim udział 98 zawodników z 7 klubów karate kyokushin z terenu województwa mazowieckiego. Zawody rozegrano nietypową dla naszej dyscypliny metodą. Zawodnicy , którzy przegrali swoje pierwsze walki kontynuowali swój udział w walkach turniejowych w grupie „drugiej szansy” gdzie toczyli dodatkowe pojedynki. Tym sposobem każdy z zawodników stoczył podczas turnieju minimum 2 walki. Z tego też powodu ograniczono liczbę startujących Z OKKK wystartowało 12 zawodników. Dziewięciu wróciło z trofeami. Mikołaj Radgowski zajął I miejsce w kategorii kadetów. Srebro wywalczyli Michał Bołtryk – kadet, oraz Daniel Filipowicz – dzieci starsze. Po brąz sięgnęli: Joanna Małyszko – kadetka, Ewa Zarzycka – kadetka, Dominik Opieka – dzieci starsze, Zuzanna Iskra – dzieci, Kacper Łuniewski – kadet, Dominika Brzostek – dzieci starsze. Bardzo efektowne pojedynki stoczyli – Wiktoria Baranowska oraz Konrad Filipowicz jednak ich przeciwnicy wykorzystali przewagę fizyczną. Bardzo trudno walczy się z przeciwnikiem wyższym o głowę. Również mniej szczęścia tego dnia mieli Paweł Prusaczyk i Damian Skłodowski. Musieli uznać przewagę swoich przeciwników.

Podczas tego turnieju bardzo ważne zadanie miała sempai Maria Jasko. Została włączona do składu sędziowskiego gdzie miała możliwość poznania tajników sędziowania. Opiekunem drużyny był sensei Tomasz Marcjaniak.

W Turnieju wystartowały luby karate kyokushin z Warszawy, Józefowa, Zielonki, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Mińska Mazowieckiego, Wyszkowa i Broku. Organizatorem był klub karate kyokushin w zielonce, prowadzony przez sensei Marcina i Katarzynę Sieradzkich.

{image_thumb src=’Wolomin_19_11_2011/’ h=80 title=’9 medali dla naszych zawodników na zawodach w Wołominie !!!’ ile=3 popup=1}