Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

{image_thumb src=’wieden-2011/’ h=80 title=’Austrian Open – Wiedeń 12.06.2011′ ile=3 popup=1}

{cms_module module=’album’ albums=140}

Dwa złote medale i jeden srebrny na turnieju w Wiedniu !!

12 czerwca odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii, 8th Austrian Open. W turnieju wzięli udział również nasi zawodnicy. Marek Nowak, Michał Bołtryk,Mikołaj Radgowski, Malwina Laskowska oraz Joanna Małyszko. Ostatni turniej przed wakacyjną przerwą okazał się dla nas bardzo owocny. Mikołaj Radgowski w pięknym stylu pokonał swoich przeciwników i zwyciężył bezapelacyjnie w swojej kategorii. Również dziewczyny pokazały na co je stać. Po kolei eliminowały przeciwniczki aby spotkać się w finale. Tym razem lepsza okazała się Joanna Małyszko. Malwina Laskowska musiała zadowolić się srebrem. Trochę mniej szczęścia mieli Marek i Michał. Ich kategorie wagowe zostały połączone i niestety nasi zawodnicy z wagi lekkiej musieli walczyć z zawodnikami z wagi ciężkiej. Marek Nowak uplasował się na 4 miejscu natomiast Michał Bołtryk na 5 miejscu. Start w wiedeńskich zawodach należy zatem uznać za bardzo udany.

Znaleźliśmy również chwilę na to aby rzucić okiem na Wiedeń. Wycieczka do słynnej dzielnicy Prater, gdzie jest wielki park rozrywki to była główna atrakcja sobotniego popołudnia. Spróbowaliśmy jazdy na wymyślnych karuzelach i kolejkach. Wrażenia z Wiednia na pewno pozostaną na długo.

W 8th Austrian Open wzięło udział 120 zawodników z 5 państw: Austrii, Polski, Niemiec, Serbii i Węgier. Organizatrem zawodów była Austriacka Organizacja Kyokushinkai kierowana przez Bekima Neziri – 4 dan. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai pojechał na turniej do Wiednia wspólnie z Ostrołęckim Klubem Karate Kyokushinkai oraz UKS Bushi z Józefowa. Opiekunem grupy i sędzią podczas zawodów był sensei Radosław Grabowski II Dan.