Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Baltic Cup 2023, Ryga Łotwa

 Siódemka naszych na  podium –  III miejsce drużynowo dla OKKK.

Ostatni turniej w 2023 roku zakończony sukcesami w bardzo dobrym stylu. Szesnastego grudnia wystartowaliśmy na zawodach w Rydze. Co prawda była to wyprawa  aż przez dwa obce państwa  ale opłacało się.  Nasi zawodnicy wywalczyli 5 złotych medali , 2 srebrne a dwójka była tuż za podium na 4 miejscu.  Zawody były rozgrywane w mocnej formule all kick z technikami,  które stosowane są na mistrzostwach Europy  i świata. Jak widać nasi zawodnicy doskonale czują się w tych przepisach.  Dwunastoosobowa ekipa  wywalczyła w klasyfikacji medalowej 3 miejsce drużynowo.  Wyzwanie było  duże, gdyż zawodnicy z Łotwy bardzo często przyjeżdżają do Polski i prezentują bardzo wysoki poziom  wyszkolenia.  Z wieloma z nich nasi  zawodnicy spotkali się na turnieju w Ostrowi Mazowieckiej, Józefowie czy Sandomierzu.  

Wyniki szczegółowe :  złoto – Przemysław Wielądek , Damian Cymerman, Emilia Gumowska,  Anita Mariańska,  Adam Rostkowski,  srebro- Michał Księżopolski , Gabriela Iwanowska, 4 miejsce – Piotr Księżopolski, Borys Gospoś i  Sebastian Kulesza.

Dodatkowo dwójka naszych młodych zawodników została zauważona przez składy sędziowskie  i wytypowana do tytułu  „Best  Fighter ” . Emila Gumowska i  Karol Kulesza  otrzymali specjalną nagrodę najlepszego zawodnika Turnieju.

Zawody zgromadziły 250 zawodników z trzynastu klubów z Łotwy, Litwy oraz 3 klubów z Polski.  OKKK miał najliczniejszą reprezentację.  Organizatorem  był sensei  Edgar Aizpurietis ,  Latvijas Kontakta Karate Liga  oraz  sensei Tatjana Smertjeva, Karate Skola, kluby które bardzo często startują na naszych imprezach sportowych  w Polsce. Podczas zawodów  sensei  Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak   sędziowali  walki zawodników.  Wszyscy zawodnicy otrzymali świąteczne upominki  od organizatorów.