Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Maria Jasko – III m Mistrzostwa Europy Open

Magda Baczewska  – III m Puchar Europy Juniorów

Dominika Wojewódzka – V m Puchar Europy Juniorów

Julia Skwierczyńska – VI m Puchar Europy Juniorów

Mikołaj Radgowski  VIII m Puchar Europy Juniorów

W dniach 5-6 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów Karate Kyokushin. W tych prestiżowych zawodach wzięło udział 5 zawodników trenujących w Ostrowskim Klubie Karate Kyokushinkai. W drużynie OKKK znaleźli się : seniorka Maria Jasko oraz uczestnicy europejskiego turnieju dla juniorów: Mikołaj Radgowski, Julia Skwierczyńska, Magda Baczewska i Dominika Wojewódzka.
Pierwszego dnia zmagali się młodsi zawodnicy. Spośród nich najlepiej spisała się Magda Baczewska. Wywalczyła brązowy medal i puchar wśród 16 dziewczyn z rocznika 2001-2002 pokonując w eliminacjach dwie zawodniczki , w tym koleżankę z klubu Dominikę Wojewódzką. Dominika z kolei znalazła się na piątym miejscu. Jak na pierwszy start w międzynarodowych zawodach obie zawodniczki spisały się bardzo dobrze i jedna z nich przywiozła trofeum w postaci III miejsca.
O pechu w losowaniu mogą mówić Julia Skwierczyńska i Mikołaj Radgowski. Niestety w eliminacjach trafili na bardzo dobrych zawodników. Mikołaj walczył z zawodnikiem, który zakończył turniej na drugim miejscu. Walka była bardzo widowiskowa jednak Bułgar okazał sie lepszy. Przegrana z wicemistrzem Europy to jednak 8 miejsce wśród szesnastu zawodników biorących udział w tej kategorii.
Julia Skwierczyńska z kolei musiała walczyć z zawodniczką z Ukrainy, wielokrotną medalistką Mistrzostw Europu i Pucharu Europy z poprzednich lat. Pocieszeniem jest fakt, że Julia chyba jako jedyna stawiła czoła zawodniczce , która kolejny raz została mistrzynią Europy. Walka była bardzo zacięta i wyglądało na to , ze nasza zawodniczka sprawiła swojej przeciwniczce najwięcej problemów, szkoda tylko, że w eliminacjach. Podobnie jak w przypadku Mikołaja mimo przegranej walki w ogólnej klasyfikacji Julia zajęła wysokie 6 miejsce.
Kolejny dzień przyniósł walki seniorów. Mistrzostwa Europy Open to pojedynki najtwardszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Trzeba dużej odwagi aby walczyć w tej formule. W tym elitarnym gronie znalazła się nasza seniorka Maria Jasko. 16 zawodniczek, w tym trzy Polki stanęły na macie aby w walce wyłonić najlepsze zawodniczki naszego kontynentu. Maria w pierwszej walce napotkała zawodniczkę z Białorusi i rozstrzygnęła ten pojedynek na swoją korzyść. W drugiej kolejce pozostało juz osiem zawodniczek. Na tym etapie przeciwniczką naszej seniorki była zawodniczka z Bułgarii. I tym razem sędziowie nie mieli wątpliwości kto jest zwycięzcą pojedynku. Tym sposobem M. Jasko znalazła się wśród najlepszej czwórki. Kolejną przeciwniczką była młoda zawodniczka z Rosji. Niestety okazała się ona rewelacyjnie przygotowana i pokonała naszą reprezentantkę. Pozostała więc walka o trzecie miejsce. Do walki o miejsce na podium stanęła również występująca gościnnie w Europie reprezentantka Nowej Zelandii. Dobrze zmotywowana Maria bez większych problemów pokonała tę zawodniczkę górując nad nią siłą, szybkością i przygotowaniem kondycyjnym. Tym samym Maria Jasko zdobyła drugi w tym roku medal na imprezie rangi Mistrzostw Europy. W maju zajęła drugie miejsce podczas Wagowych Mistrzostw Europy w Berlinie. W walce finałowej zawodniczka z Rosji pokonała również inną zawodniczkę z Polski – Agnieszkę Winek.
Opiekunami i sekundantami zawodników byli sensei Radosław Grabowski III Dan i sensei Tomasz Marcjaniak I Dan. Udział zawodników z tej prestiżowej imprezie był możliwy dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckie oraz wsparciu władz samorządowych z Ostrowi Mazowieckiej i Małkini
W całej imprezie udział wzięło ponad 400 zawodników z 15 krajów europejskich oraz Nowej Zelandii. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Kancho Shokei Matsui – prezydent IKO Kyokushinkaikan oraz Shihan Katsuhito Gorai.