Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Nasi zawodnicy mieli bardzo udany start podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, które odbyły się 22 marca w Ostrołęce. Ten ważny turniej zgromadził 250 zawodników i zawodniczek w północno-wschodniej Polski. Do Ostrołęki przyjechali przedstawiciele 33 klubów. Od kilku lat na naszym Makroregionie startuje najwięcej zawodników , a są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.
OKKK reprezentowali : Maria Jasko, Maciej Laskowski, Mikołaj Radgowski, Michalina Chrobot, Michał Bołtryk, Ewa Zarzycka, Katarzyna Komar, Joanna Małyszko i Julia Skwierczyńska. Medale dla OKKK zdobyli : Maria Jasko i Michalina Chrobot – złoto, Mikołaj Radgowski, Maciej Laskowski, Katarzyna Komar ( kata) i Joanna Małyszko – brąz. Mniej szczęścia mieli Ewa Zarzycka , Michał Bołtryk oraz Julia Skwierczyńska. Mimo świetnej postawy sportowej, zaciętej walce i poświęceniu przegrali z bardzo dobrymi zawodnikami a trzeba przyznać, że poziom ogromnej większości zawodników stał na bardzo wysokim poziomie.
Bardzo dobry wynik osiągnęła Katarzyna Komar w kata. W pierwszej turze uplasowała się na 4 miejscu , jednak w turze finałowej bardzo dobrze wykonane kata geksai sho spowodowało awans na 3 miejsce. Również Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot startowali w kata i oboje przeszli do tury finałowej w której startuje 8 najlepszych zawodników. Mikołaj zajął 5 miejsce a Michalina 6 miejsce.
Dobre przygotowanie zawodników sprawiło, że nasza

ekipa zajęła II miejsce drużynowo. Jest to pierwszy taki sukces, który cieszy tym bardziej, że zdobyty w doborowym towarzystwie. Miejmy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed udziałem trójki naszych zawodników w International Karate Friendship w Japonii. Już za kilka tygodni Maria Jasko , Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot zmierzą się z elitą światowego karate kyokushin.

Podczas zawodów rozegrano Mistrzostwa Makroregionu – 180 zawodników, seniorów i juniorów , oraz międzywojewódzkie mistrzostwa Młodzików – 70 zawodników. W zawodach wzięłi udział reprezentanci 33 klubów . Organizatorem zawodów był Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Wiesława Orzoła.