Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

III Turniej Karate Kyokushinkai o Puchar Radzyńskiego Niedźwiedzia

Radzyń Podlaski, 20.10.2012.

3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale !

W ostatnią sobotę , 20 października, nasi zawodnicy wzięli udział w III Turnieju o Puchar Radzyńskiego Niedźwiedzia. Był to bardzo owocny turniej. Dwunastu zawodników wywalczyło 9 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Tym razem bardzo dobrze spisała się męska część drużyny. Maciej Laskowski – junior i Mikołaj Radgowski – młodzik – w efektowny sposób wygrali swoje walki , w większości przed regulaminowym czasem, Karol Kuczyński – młodzik, bezkompromisowo dotarł do finału jednak tu musiał uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie zajął II miejsce. Jedyną zawodniczką z Ostrowi , która sięgnęła po złoto była tego dnia Katarzyna Komar – młodziczka. Nie dała szans żadnej swojej przeciwniczce. Dodatkowo zajęła 4 miejsce w kata. Pozostałe zawodniczki : Obuchowska Nadia, dzieci – II miejsce, Ewa Zarzycka, dziewczynki – II miejsce, Julia Skwierczyńska, dziewczynki – III miejsce, Laskowska Malwina, dziewczynki – III miejsce. Maria Jasko, nasza seniorka mimo niedyspozycji dzielnie walczyła z aktualną mistrzynią Polski i niestety przegrała po dogrywce. Ostatecznie zajęła III miejsce. Ostateczny wynik naszych zawodników to 6 miejsce drużynowo wśród 23 klubów biorących udział w zawodach. Nasi zawodnicy prezentowali dobrą formę i miejmy nadzieję będzie to procentowało na najbliższych poważnych zawodach PZ Karate. Wszystkie walki rozegrano w formule semi kontakt dla młodzików i juniorów oraz ful kontakt dla seniorów.

W zawodach wzięło udział 230 zawodników z 23 klubów z całej Polski oraz gościnnie zawodnicy z Białorusi i Litwy. Organizatorem był sensei M. Woroszyło z Radzyńskiego Klubu Karate „Raptor” , sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushinkai Ostrów Mazowiecką reprezentowali – Maciej Laskowski , Maria Jasko, Mikołaj Radgowski, Karol Kuczyński, Katarzyna Komar, Malwina Laskowska, Ewa Zarzycka, Damian Skłodowski, Karolina Kowalewska, Piotr Rukat, Julia Skwierczyńska i Nadia Obuchowska. Ekipą opiekowali się sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak., którzy również sędziowali podczas zawodów.

{image_thumb src=’RadzynPodlaski2012/’ h=80 title=’III Turniej o Puchar Radzyńskiego Niedżwiedzia’ ile=6 popup=1}

{cms_module module=’Album’ albums=’III Turniej o Puchar Radzyńskiego Niedżwiedzia 20.10.2012′}