Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

3x ZŁOTO I 1X SREBRO DLA OKKK

Podczas rozegranych  w ostatni weekend  Mistrzostwach Europy  Karate Kyokushin  IKO Nakamura, zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyli  aż cztery bardzo wysokie miejsca. Można powiedzieć, że był to doskonały wynik na zakończenie bardzo intensywnego sezonu. W kumite nasi przedstawiciele zdobyli trzy  pierwsze miejsca : Aleksander Cydejko w drodze po złoto pokonał efektownie dwóch zawodników w tym w walce o finał przedstawiciela Ukrainy  -Duchynskiego Denysa.  Ostatecznie okazał się bezapelacyjnym zwycięzcą kategorii  Junior U18 -60 kg.  Również  po złoto sięgnął  Kacper Podbielski w kategorii Junior U16 -70 kg. Tutaj nasz zawodnik musiał pokonać przedstawiciela Łotwy  a w finale zmierzył się z Polakiem Tomaszem Koćmierowskim. Kolejny złoty medalista to Damian Cymerman  walczący w kategorii  Kadet U12 +45 kg.  Ta kategoria  była silnie obsadzona przez Polaków wiec  zarówno półfinały  jak i finał odbył się w polskim gronie, w którym  Damian okazał się najlepszy pokonując  Szymona Skiepko. Nasz jedyny senior  Maciej Grabowski  wystartował w kata i sięgnął po srebro  w finale minimalnie ulegając  zawodnikowi z Bielska Białej.  Niestety nie powiodły się  starty pozostałych dwóch naszych zawodników – Adama Kwasiborskiego oraz Przemysława Wielądka. Mimo że stoczyli dzielne walki to jednak przeciwnicy okazali się lepsi.

Mistrzostwa Europy IKO Nakamura  przyciągnęły wielu bardzo dobrych zawodników. Byliśmy tam świadkami wielu emocjonujących pojedynków.  Tej rangi zawody po raz pierwszy zostały zorganizowane w Białymstoku  , wystartowało w nich  337 zawodników z 65 klubów karate z 8 krajów. Organizatorem zawodów był shihan Piotr Sawicki – pierwszy polski mistrz świata w karate kyokushin, a obecnie trener  i prezes klubu SCK Białystok.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski był przewodniczącym składu sędziowskiego na jednej z mat , gdzie oceniał zarówno kategorię kata jak i kumite.