Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Złoto dla Mikołaja Radgowskiego na IX Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w Gubinie.

W ostatnią sobotę odbyły się jedne z najważniejszych zawodów dla młodzików i juniorów w karate kyokushin w Polsce. Na tych zawodach wystartowali również nasi zawodnicy. Mikołaj Radgowski, Karol Kuczyński i Katarzyna Komar wystartowali w kumite oraz w kata. Niestety Karol przegrał swoją walkę i nie przeszedł do strefy medalowej. Być może jest to efekt skupienia się na treningach na semikontakcie a zawody rozgrywano w lekkim kontakcie. Katarzyna z kolei od razu trafiła na bardzo dobrą zawodniczkę z Olecka , która później wygrała całą kategorię. Przy dużej przewadze wzrostu Katarzyna niestety również przegrała. Jedynie Mikołaj konsekwentnie wygrywał swoje walki w eliminacjach. W półfinale pokonał zawodnika z Postomina a w finale stoczył zwycięski bój z zawodnikiem z Koszalina.

Z kolei w kata wystartowali Katarzyna i Mikołaj. Niewiele zabrakło aby Kasia przeszła do drugiej tury turnieju kata. Zadecydował drobny błąd techniczny. Kata w wykonaniu Mikołaja zapewniło mu wejście do drugiej tury, jednak tu już był bardzo wysoki poziom i Mikołaj uplasował się poza pierwszą ósemką zawodników.

Ostatecznie OKKK uplasował się na 5 miejscu drużynowo. Dodatkowym, wielkim wyróżnieniem dla naszego zawodnika była nagroda za „Największego ducha walki” na tych zawodach.

W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 38 klubów z całej Polski. Organizatorem był Gubiński Klub Karate Kyokushin oraz Polski Związek Karate. Zawody w Gubinie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Jedyny mankament to to, że musieliśmy pokonać aż 600 km aby dojechać do Gubina

{image_thumb src=’Gubin_2012/’ h=80 title=’IX Puchar Polski Młodzików i Juniorów. Gubin’ ile=6 popup=1}

{cms_module module=’Album’ albums=’IX Puchar Polski Młodzików i Juniorów. Gubin 2012′}