Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

2 złote i 2 brązowe medale. V miejsce drużynowo !!!

Makroregion Wschodni należy obecnie do najsilniejszych regionów karate kyokushin  w Polsce.  W tym roku w Zamościu startowało  240 zawodników z 30 klubów  z naszego regionu. Nie zabrakło aktualnych medalistów Mistrzostw Polski i Europy.  W tak doborowym gronie tym bardziej cieszy udany występ naszych zawodników.  Maria Jasko oraz Mikołaj Radgowski  zdobyli w swoich kategoriach  pierwsze miejsca. Walki Marii zgromadziły tłumy przy tatami i kibice nie zawiedli się.  Pełen emocji  pojedynek pomiędzy Marią a Iwoną Lewandowską  to bezpardonowa wymiana ciosów oraz duch walki  obu zawodniczek. Tym razem wygrała Maria. Jednak na pewno te dwie zawodniczki jeszcze dostarczą nam  niezwykłych emocji..  Mikołaj Radgowski, świeżo upieczony junior świetnie poradził sobie ze starszymi zawodnikami kończąc walki przed czasem. Michalina Chrobot oraz Karol Kuczyński zajęli trzecie miejsca, Katarzyna Komar  znalazła się w ścisłej czołówce  w kata juniorek zajmując piąte miejsce. Różnica pomiędzy pierwszym a piątym miejscem wyniosła zaledwie 3 punkty. Mniej szczęścia mieli Michał Bołtryk oraz Maciej Laskowski.( 5 miejsce) W eliminacjach  musieli walczyć z faworytami swoich  kategorii  i niestety  ulegli. Pocieszające jest to, że walki  rozstrzygnięto w dogrywkach. Gdyby  sprzyjało im szczęście w losowaniu być może byłyby to walki  o medale.  Ich przeciwnicy zajęli pierwsze miejsca.  Podobnie rzecz się miała z  Karoliną Kowalewską ( 5 miejsce) oraz Joanną Małyszko. Na uznanie zasługuje start naszego oldboya Piotra Laskowskiego ( 5 miejsce). Uległ w walce ze znanym zawodnikiem z Lublina, Romanem Wojciechowskim. Pokazał jednak ducha walki . Lublinianin  nie dał szansy tego dnia żadnemu swojemu przeciwnikowi i sięgnął  po złoto.

Drużynowo nasz klub zajął 5 miejsce spośród 30 klubów biorących udział w zawodach.

Makroregion  był również etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w Varnie, które odbędą się  18 maja . Mikołaj, Michalina i Maria osiągnęli wyznaczone  cele  na tych zawodach. Stoczyli dobre walki i teraz szykują się do startu  na najważniejszej dla nich w tym roku imprezie.