Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

317 zawodników z 27 klubów z całej Polski Złoto i cztery srebra dla OKKK. Pięciu ostrowskich karateków na podium. 18 grudnia odbył się w Józefowie XI Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Burmistrza Józefowa. Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli tego dnia 5 medali. Złoto wywalczyła Michalina Chrobot, pozostali zawodnicy : Mikołaj Radgowski, Ewa Grzeszczuk, Dominik Opieka i Kacper Łuniewski wszyscy zajęli w swoich kategoriach drugie miejsca. W konkurencji walk reżyserowanych para zawodniczek Michalina Chrobot i Joanna Małyszko zajęły czwarte miejsce. Pozostali zawodnicy : Malwina Laskowska i Aleksandra Maliszewska wygrały swoje pierwsze walki jednak przegrały pojedynki o wejście do półfinałów ostatecznie zajmując 5 miejsca. Mniej szczęścia tego dnia mieli starsi zawodnicy startujący w semi kontakcie. Dla większości z nich był to pierwszy lub drugi start w zawodach w tej formule więc zdobywają dopiero doświadczenie. Zawody były bardzo licznie obsadzone. W wielu kategoriach było ponad 20 zawodników. Również poziom walk był bardzo wysoki. Turniej w Józefowie jest tradycyjnie ostatnim turniejem w jaki biorą udział nasi zawodnicy na zakończenie roku kalendarzowego. Z roku na rok nasi zawodnicy zajmują na tych bardzo silnie obsadzonych zawodach coraz lepsze miejsca. Tym bardziej ważny jest to sprawdzian , że w tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba klubów. Na ich tle nasi zawodnicy prezentują się bardzo dobrze.