Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Na rozegranych w Ząbkowicach Śląskich 10 października 2020 47. Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin wystartowało 105 zawodników z 55 klubów z całej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowała Michalina Chrobot w kategorii – 65 kg. Nasza zawodniczka stoczyła 3 bardzo efektowne pojedynki w których bezapelacyjnie dominowała. Najtrudniejsza okazała się walka stoczona z bardzo doświadczoną i utytułowana zawodniczką Dobrosławą Habraszką z Tarnowskich Gór. Michalinie udało się zaskoczyć swoją przeciwniczkę bardzo skutecznym i efektownym kopnięciem kaiten mawashi  ( opadające kopnięcie obrotowe) i zdobyła  pól punktu, które udało się jej obronić do końca walki. Walka finałowa przebiegała podobnie jednak zakończyła się przed czasem gdyż przeciwniczka Marta Wlazłowska  po skutecznym kopnięciu nie była w stanie kontynuować walki. Kopnięcie było na tyle silne, że zawodniczka doznała urazu głowy i zaczęła obficie krwawić.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Zjawili się praktycznie wszyscy mistrzowie Polski z poprzedniego roku aby obronić swoje tytuły. Jak widać nie wszystkim się udało. Michalina Chrobot  startem w Ząbkowicach kontynuuje bardzo dobry debiut wśród seniorek. We Włocławku w grudniu 2019 wygrała Puchar Polski.

Michalina jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek OKKK. Trenuje od 6 roku życia pod okiem sensei Radosława Grabowskiego i sensei Tomasza Marcjaniak.

Podczas tych zawodów sensei Radosław Grabowski pełnił funkcję sędziego.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai  znalazł się w pierwszej dziesiątce klubów w Polsce w klasyfikacji klubowej.