Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

VI Mistrzostwa Mazowsza  , Michałowice 7-listopada 2009 , dzieci i kadeci młodsi – 6 medali !!

2 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe medale zdobyli członkowie Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai podczas VI Mistrzostw Mazowsza w Michałowicach. Doskonałe pojedynki stoczyli Patryk Grzeszczuk ( kat dzieci) oraz Mikołaj Radgowski ( kat. kadetów mł.) Patryk w drodze po złoto wygrał wszystkie swoje walki przed czasem pokazując doskonałe przygotowanie techniczne. Mikołaj z kolei musiał wykazać się dużą determinacją gdyż na drodze stanęli mu zawodnicy z którymi dotychczas przegrywał. Pokonał ich w doskonałym stylu w dwóch walkach wygrywając przed czasem. Srebro przypadło w udziale Malwinie Laskowskiej ( kadet mł.) która musiała o to miejsce walczyć ze swoją koleżanką klubową Ewą Grzeszczuk( kadet mł). Ewa zajęła ostatecznie 3 miejsce. Również trzecie miejsca zdobyły Zosia Polańska oraz Dominika Brzostek , obie w kategorii dzieci. Nie powiodło się Mateuszowi Maliszewskiemu ( kadet mł.), który w pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem, który zajął 2 miejsce. Również Olek Polański ( kadet mł) oraz Arek Szok ( kat.dzieci ) i Kuba Pochmara ( kadet mł.) przegrali swoje walki. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z Michałowic, Konstancina, Warszawy ( 2 kluby), Józefowa i Ostrowi Mazowieckiej. Praktycznie w każdej kategorii trzeba było stoczyć 3- 4 walki aby dojść do strefy medalowej. Podczas turnieju odbywały się również warsztaty artystyczne, podczas których nasz zawodnik Arek Szok został wyróżniony za swoją rzeźbę. Dostał pamiątkowy puchar i dyplom. Dziesięcioosobową ekipą OKKK opiekował się sensei Radosław Grabowski, który również był jednym z sędziów .

VI Mistrzostwa Mazowsza, Michałowice 8 listopada 2009 , kadeci, młodzicy, juniorzy młodsi  – 3 medale

3 brązowe medale przywieźli nasi zawodnicy VI Mistrzostw Mazowsza. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie z uwagi na zbliżający się Puchar Polski Młodzików. Z Ostrowi wystartowali Mateusz Lewocz, Maciej Laskowski, Zaguny Bartłomiej, Wojdak Daniel, Nowak Marek, Kuczyński Karol, Zarzycka Ewa i Aleksandra Maliszewska. Do strefy medalowej dotarli : Mateusz Lewocz – III miejsce , kat. junior młodszy, który pokazał bardzo dobrą technikę, Zarzycka Ewa – III miejsce, kat. junior młodszy, debiutantka, oraz Aleksandra Maliszewska – III miejsce , kat. młodzik. Pozostali zawodnicy odpadli po pierwszej lub drugiej walce. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy z Mazowsza, którzy przygotowują się do startów na zawodach ogólnopolskich .

W turnieju uczestniczyło ponad 60 zawodników z 10 klubów : Radzymina, Konstancina, Michałowic, Otwocka, Przasnysza, Mińska Maz., Broku, Warszawy, Ostrołęki i oczywiście Ostrowi Mazowieckiej. Opiekunem sześcioosobowej drużyny OKKK i również sędzią podczas zawodów był sensei Tomasz Marcjaniak.