Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Zawodnik Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin Maciej Laskowski wystartował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza. W dniach 15-16 maja 2010 r. w Hali Sportowej ROKiS przy ul. Jana Pawła II 20 w Radzyminie wystartowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii junior młodszy w konkurencjach kumie lekki kontakt oraz kata. Nasz zawodnik startował w konkurencji kumie lekki kontakt , -70 kg. Maciek wygrał jednogłośnie swoją pierwszą walkę i dostał się do 1/8 finału. W kolejnym pojedynku przegrał jednak z zawodnikiem z |Sosnowca. Walka była bardzo wyrównana i żaden z zawodników nie uzyskał punktów za celne techniki . O przegranej Macka zadecydowała decyzja sędziów, którzy zadecydowali o wygranej zawodnika z Sosnowca. Maciek zajął ostatecznie 7 miejsce. W zawodach wystartowało 208 zawodników z 50 klubów z całej Polski.