Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

W ubiegłą sobotę 26 października odbyły się w Katowicach 7 Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin. Wystartowało w nich 340 zawodników z 18 europejskich państw. Tradycyjnie najwyższy poziom prezentowali zawodnicy z Rosji i Ukrainy jednak tym razem w gronie zdobywców mistrzowskich medali znalazła się duża grupa Polaków. Polscy zawodnicy zdobyli 3 złote medale, wśród nich jest nasza zawodniczka Michalina Chrobot. Z kolei wśród brązowych medalistów znalazł się Mikołaj Radgowski, który w półfinale uległ zawodnikowi z Rosji, który ostatecznie wygrał bezapelacyjnie całą kategorię. Rosjanin prezentował świetne warunki fizyczne i techniczne. Jako piętnastolatek mierzył 188 cm wzrostu i ważył 88 kg. Z kolei Michalina na początku wyeliminowała Ukrainkę, podobnie zresztą jak reszta Polek w tej kategorii zwyciężyła z Rosjankami i Węgierką. Ostatecznie w półfinale znalazły się 3 Polki oraz Rosjanka. Do finału przeszły zawodniczki z Polski . Michalina pokonała zawodniczkę w rewelacyjnym stylu kończąc walkę w dogrywce efektowną technika obrotową.

Wielomiesięczne przygotowania dały rezultat w postaci świetnych wyników. Pozostaje tylko pogratulować zawodnikom świetnej postawy oraz sukcesu na najważniejszym turnieju juniorskim na naszym kontynencie.

{image_thumb src=’mistrzostwa_europy_2013/’ h=80 title=’MIstrzostwa Europy Juniorów – Katowice 2013′ ile=8 popup=1}

{cms_module module=’Album’ albums=’MIstrzostwa Europy Juniorów – Katowice 2013′}