Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

Ostrowski Klub Karate Kyokushin

Oficjalny serwis internetowy Klubu OKKK

W dniach 20-23 sierpnia br. w Lublinie odbyło  się międzynarodowe szkolenie Karate Kyokushin  IKO Poland Summer Camp 2015.

Do Lublina przyjechało ponad 250 karateków z 67 klubów w Polsce oraz z 15 innych krajów: Austrii, Algierii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA , Wielkiej Brytanii, Węgier.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali sensei Radosław Grabowski oraz sempai Tomasz Marczyk.

Zawodnicy większości klubów krajowych oraz członkowie Kadry Narodowej Polski spotkali się podczas trzydniowego intensywnego szkolenia aby uczyć się od najlepszych światowych szkoleniowców. W tym roku  zajęcia prowadzili Shihan Francisco Filho 6 dan z Brazylii- pierwszy mistrz świata w kategorii kumie open spoza Japonii (1999) a także jeden z kilkunastu ludzi na świecie, który przeszedł test „100 kumite”. Drugim prowadzącym był Shihan Katsuhito Gorai 6 dan- dyrektor Międzynarodowego Departamentu organizacji IKO Kyokushinakikan.

Część treningów odbywała się w podziale na grupy. Na zajęciach z Shihan Gorai przepracowano podstawy  kihon geiko , ido geiko oraz kata. Shihan Filho skupił się na technikach i kombinacjach do walki karate oraz technikach bokserskich używanych w formule K1.

Wszyscy uczestnicy seminarium byli zauroczeni niezwykłą wręcz skromnością Shihan Filho, a także jego ogromną wiedzą i warsztatem szkoleniowym, którym chętnie się dzielił z innymi.

Ponadto dla kadry sędziowskiej przeprowadzono szkolenie  z możliwością zaliczenia testu na licencję Sędziego Międzynarodowego IKO.

Akcentem kończącym lubelskie seminarium  był  egzamin na stopnie kyu i Dan.  Do testu na stopnie mistrzowskie podeszli  sensei Radosław Grabowski oraz sempai Tomek Marczyk. Egzamin podzielony był na 2 części ; w sobotę prawie czterogodzinny egzamin z technik, ido-geiko, kihon-geiko i kata oraz test sprawnościowy. W niedzielę odbyły się walki egzaminacyjne. Dla zdających na stopnie mistrzowskie przewidziane były walki z zawodnikami przygotowującymi się do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.  1 września otrzymaliśmy wiadomość z International Department IKO o pozytywnym wyniku egzaminu. W naszym dojo mamy zatem nowe stopnie mistrzowskie: sensei Radosław Grabowski 3 Dan i sensei Tomasz Marczyk 1 Dan. Osu! 🙂  Przygotowania do tego egzaminu trwały kilka ostatnich miesięcy a ostatnie wakacyjnych upałów były szczególnie intensywne.